ЄС перестрахувався і готовий до припинення постачання газу з Росії

Єврокомісар з питань енергетики запевнив, що ЄС вжив необхідних заходів для того, щоб уникнути можливих загроз у газопостачанні в зимовий період.

Єврокомісія готова сприяти у пошуку компромісу в газовому питанні між Україною та Росією.

Про це заявив сьогодні на прес-конференції комісар Європейського Союзу з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.

"Ми готові сприяти примиренню між сторонами. Але, звичайно, чого ми не хочемо, так того, щоб ситуація мала негативний вплив на ЄС", - заявив він.

Комісар зауважив, що Єврокомісія уважно стежить за дискусією між Києвом і Москвою щодо газових контрактів.

При цьому, за словами Еттінгера, Євросоюз урахував негативний досвід газової кризи 2009 року та вжив необхідних заходів для того, щоб уникнути можливих загроз у газопостачанні в зимовий період.

Водночас, перший секретар Посольства Німеччини в Україні Таня Байєр переконана, що чинний газовий контракт між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" унеможливлює повторення "газової війни" між Україною і Росією.

Вона нагадала, що і Україна, і Росія неодноразово наголошували, що попри всі суперечності вони виконуватимуть вимоги чинної угоди щодо поставок російського газу до України і його транзиту до Європи.

"Ми розраховуємо, що обидві країни дотримуватимуться своїх обіцянок. Змінити умови контракту сторони зможуть тільки шляхом переговорів або звернувшись до арбітражного суду. Але навіть якщо Україна подасть позов до арбітражного суду, то в її інтересах буде виконувати умови контракту до моменту винесення ухвали суду", - зазначила Байєр.

Вона також переконана, що в разі ліквідації "Нафтогазу", виконання всіх його зобов`язань повинна взяти на себе компанія-наступник.

Таким чином, на її думку, жодних передумов для виникнення "газової війни" між Україною і Росією, основною умовою якої є порушення однієї із сторін існуючих домовленостей, просто немає.

Як повідомлялось раніше, російська сторона заявляла, що готова відстоювати свою позицію за газовою угодою з Україною в будь-якому суді і вважає неприйнятними маніпуляції з можливою реорганізацією "Нафтогазу" для розірвання контракту.

6 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна фактично підготувала матеріали для вирішення в міжнародному арбітражі газового спору з Росією про умови поставки і транзиту газу.

Також звучали заяви, що, через газовий скандал, Росія готова розірвати "харківські угоди" з Україною, у разі чого російський флот залише Севастополь достроково, а Україна втратить знижку на газ.

Читайте також:

Злиття Нафтогазу України з російським Газпромом не буде

Тимошенко оголосила себе непричетною до підписування газових угод

Україна втратила статус ексклюзивного транзитера російського газу

Янукович готовий подати до суду на Росію через газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: