ЄС підтримає вступ Росії до СОТ

У Португалії, яка нині головує в Європейському союзі, проходить саміт ЄС-Росія. Брюссель пообіцяв підтримати вступ РФ до СОТ.

У Португалії, яка нині головує в Європейському союзі, проходить саміт ЄС-Росія. Євросоюз підтримує позицію Росії в питання вступу до СОТ, заявив в п'ятницю на прес-конференції після саміту в Мафре глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

"Євросоюз підтримуватиме питання вступу Росії до СОТ", - сказав він. Баррозу заявив, що на саміті торкнулися питання розширення взаємної торгівлі.

"Але розширення торгівлі приводить до черг на кордонах, потрібно шукати шляхи вирішення", - додав глава Єврокомісії. СОТ об'єднує більше 150 країн і покриває понад 95% обороту світової торгівлі.

Росії залишилося домовитися щодо СОТ на двосторонній основі з Грузією і Саудівською Аравією. Що ж до багатобічних переговорів, зараз на стадії узгодження знаходиться основна доповідь зі вступу РФ у СОТ. Раніше чиновники економічного блоку російського уряду заявляли, що країні вдасться вступити в організацію лише в 2008 році.

Що ж до наявних проблем у відносинах між Європейським союзом і Росією додалася ще одна – Брюссель вирішив обмежити російські інвестиції у європейські підприємства енергетичного сектору, оскільки Росія проводить схожу політику по відношенню до західних компаній. 

Нова угода між ЄС та Росію могла б зняти це питання, але підписання документа майже рік блокує Польща, оскільки Росія відмовилася від імпорту польських сільськогосподарських продуктів. 

Після поразки на парламентських виборах у Польщі прем'єра Ярослава Качинського з'явилася надія на вирішення конфлікту, але конкретних заяв з Варшави поки що не було. 

Під час саміту неподалік Лісабона керівництво ЄС хотіло б остаточно узгодити створення системи раннього попередження у разі проблем із постачанням енергоносіїв, оскільки у Брюсселя викликає занепокоєння практика Москви час від часу „закручувати кран” Україні та Білорусі. 

Напередодні в Брюсселі Росія попри запрошення не взяла участі в засіданні робочої групи, що розглядала недавню суперечку між Росію та Україною з приводу газових боргів. 

Після переговорів з представниками України речник Єврокомісії сказав, що наразі немає підстав для занепокоєнь щодо поставок російського газу через Україну до країн ЄС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: