ЄС почав операцію проти піратів

У понеділок, 10 листопада, Європейський союз почав операцію зі знешкодження піратів в Аденській затоці біля берегів Сомалі.

Це перша військово-морська операція в історії ЄС, повідомляє агентство AFP.

У операції, що одержала назву "Аталанта", беруть участь як мінімум сім кораблів, зокрема три фрегати. Для спостереження за ходом операції використовуються літаки. Можливо, крім Великобританії, Франції, Німеччини, Греції, Нідерландів, Іспанії, Португалії і Швеції в боротьбі з піратами візьме участь Норвегія.

Приблизно третина всіх нападів, що реєструються в світі, на судна відбуваються біля берегів Сомалі. Пірати користуються тим, що через Аденську затоку проходить дуже жвавий морський шлях, а також тим, що в країні багато років йде громадянська війна, що не дозволяє владі ефективно боротися із злочинністю. Останнім на сьогоднішній день пірати захопили суховантаж CEC Future. На борту судна, за яке злочинці вимагають викуп, знаходяться 11 росіян.

Недавно президент Сомалі Абдуллахи Юсуф Ахмед закликав як жителів країни, так і міжнародне співтовариство перешкоджати піратству своїми силами. Росія, Індія і НАТО направили до берегів Сомалі свої військові кораблі. Раніше резолюція, що дозволяє іноземним військовим кораблям переслідувати піратів у водах Сомалі, була прийнята ООН.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: