ЄС помирився з Кубою

Євросоюз і Гавана офіційно відновили зв'язки, розірвані після введення ЄС у 2003 році дипломатичних санкцій проти Куби за переслідування дисидентів.

Комісар ЄС з розвитку та гуманітарної допомоги Луї Мішель назвав угоду, підписану ним з головою МЗС Куби Феліпе Пересом Долі, "поворотним пунктом" у відносинах між двома сторонами.

У свою чергу кубинський міністр розцінив укладену домовленість як прояв пошани до політичної незалежності острівної держави. Відповідно до угоди ЄС надасть Кубі 2 млн. євро в якості надзвичайної допомоги з подолання наслідків ураганів. Наступного року країна дістане доступ до ще 30 млн. євро. Делегація Євросоюзу повторно відвідає Кубу в листопаді, щоб визначити потреби у фінансуванні на 2009 рік.

Нагадаємо, в червні цього року лідери Європейського союзу, присутні на саміті в Брюсселі, схвалили зняття дипломатичних санкцій з Куби. Багато європейських країн услід за Іспанією виступали за поліпшення відносин з новим кубинським урядом, який очолює Рауль Кастро, який змінив минулого року на посаді керівника Куби свого брата Фіделя. Одночасно Чехія та Швеція вимагали спочатку поліпшення положення з дотриманням на Кубі прав людини.

Наступного дня після заяви в Брюсселі колишній лідер Куби Фідель Кастро назвав "лицемірством" рішення ЄС про скасування дипломатичних санкцій щодо його країни одночасно з вимогою про розширення прав людини на Кубі. За словами Кастро, ЄС не має права "повчати" Кубу дотриманню прав людини, оскільки сам проводить "грубу" політику у сфері імміграції. Колишній лідер також відзначив, що ані санкції ЄС, ані їх скасування не мали жодного економічного значення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: