ЄС пообіцяв створити в Молдові вільну економічну зону

Для цього держава повинна провести структурні реформи в національній економіці.

Євросоюз готовий створити для Молдови вільну економічну зону. Про це заявила єврокомісар із зовнішніх зв'язків Беніта Ферреро-Вальднер, яка перебуває з візитом у цій країні. За її словами, для цього держава повинна провести структурні реформи в національній економіці.

Комісар не уточнила, яку саме форму візьме статус "вільної зони" в Молдавії. Зараз ЄС має угоди про стабілізацію та асоціацію з низкою держав Західних Балкан - Боснією, Сербією, Чорногорією та Албанією. У домовленостях, підписаних Євросоюзом з кожним із цих держав прописуються деякі загальні права і обов'язки, що полягають зокрема в створенні з ЄС зони вільної торгівлі

Ферреро-Вальднер додала, що Молдавії будуть потрібні вливання капіталу для реформ в економічній сфері. Вона пообіцяла надати східноєвропейській країні пакет бюджетної підтримки вартістю 26,1 мільйона євро, відзначає Moldpres.

Що стосується можливості лібералізації візового режиму для громадян Молдови, Ферреро-Вальднер відзначила, що це буде можливо лише через кілька років. Переговори про візові питання між Молдовою і ЄС почнуться 21 листопада.

У свою чергу, президент Молдови Володимир Філат заявив, що "Молдова - європейська країна" та "незабаром" увійде в Євросоюз в якості повноправного учасника.

Читайте також:

Парламент Молдови визначився з датою виборів президента

У Молдові хочуть заборонити комуністичну символіку

Молдова не збирається об'єднуватися з Румунією

Молдавська опозиція оголосила коаліцію в парламенті. Комуністи відмовились від співпраці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: