ЄС посилить санкції проти Ірану

Євросоюз невдовзі введе ще жорсткіші санкції відносно Ірану після того, як парламент країни захистив ядерну програму, проти якої виступає Європа та США.

Європейський союз розглядає питання про введення нових, "більш жорстких", санкцій проти Ірану, що включають заборону на інвестиції в нафтогазову промисловість Ісламської Республіки і жорсткість обмежень на судноплавство й фінансові операції.

Приводом до цього стала відмова Ірану призупинити збагачення урану. Нові заходи, що вимагають схвалення главами МЗС країн - членів ЄС, торкнуться десятків високопоставлених чиновників Ірану, компаній і юридичних осіб.

Відповідно до нових санкцій буде введена заборона на постачання до Ірану продукції, необхідної для виробництва ядерних матеріалів, зброї і боєприпасів, продаж, поставки або передачу обладнання і технології для переробки нафти, скрапленого природного газу, розвідки або видобутку.

Європейським компаніям буде заборонено надавати технічну або фінансову допомогу іранським підприємствам, задіяним в ключових секторах нафтової і газової промисловості.

Крім того, буде істотно обмежена діяльність іранських банків у країнах ЄС, а також припинені всі вантажні авіаперевезення, що здійснюються іранськими компаніями.

Нові санкції, мета яких - підсилити економічний тиск на Іран, міністри ЄС обговорять, імовірно, 22 липня.

Нагадаємо, 18 липня парламент Ірану схвалив законопроект про обов'язкове продовження робіт зі збагачення урану до 20%. Тепер закон повинен затвердити Рада стражів конституції - вищий наглядовий і законодавчий орган Ірану.

Читайте також:

Іранський парламент захистив ядерну програму країни

Зниклий іранський фізик-ядерник повернувся до Тегерана

Ахмадінежад: Санкції не вплинуть на ядерну програму Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: