ЄС прийматиме професійних іммігрантів

Європейська Комісія пропонує запровадити у країнах ЄС еквівалент так званої американської "зеленої карти".

Європейська Комісія пропонує запровадити у країнах ЄС еквівалент так званої американської "зеленої карти".

Європейська "блакитна карта" дозволятиме залучати кваліфікованих іммігрантів для проживання і роботи в країнах Євросоюзу.

Пропрацювавши в одній з 27 країн-членів протягом 2 років, власники карти матимуть змогу вільно пересуватись у межах ЄС.

Комісія твердить, що в найближчі 20 років у Європі не вистачатиме до 20 мільйонів працівників у таких галузях, як машинобудування та інформаційні технології.

Комісар ЄС з питань юстиції Франко Фраттіні так пояснив суть плану: "Це не політика відкритих дверей. Це політика відбору категорій після рішення країни-члена. Якщо певна країна-член потребуватиме інженерів чи лікарів, вона має вирішити скільки, а потім я передам країні спільну процедуру".

Iнша мета новини - змінити теперішні тенденції, коли потенційні іммігранти надають перевагу США, а не Європі.

Питання імміграції дуже болісне, але Єврокомісія доводить, що імміграцію треба вважати не тягарем, а вигодою.

Настав час подивитися на імміграцію під економічним, а не емоційним кутом, сказав один з посадовців, і поглянути на факти: 55% мігрантів з професіями комп'ютерних інженерів та лікарів віддають перевагу Сполученим Штатам і лише 5% їдуть до Євросоюзу.

Блакитна карта дозволятиме її власнику їздити в усі 27 країн ЄС після роботи в одній з них упродовж двох років. Пропозиція має на меті відкрити двері легальній імміграції, щоб давати таким чином раду проблемам зменшення населення і сповільнення економічного зростання.

Це змінило би нинішню політику ЄС, зосереджену на боротьбі з нелегальними мігрантами. Але пропозиція може бути впроваджена лише в разі схвалення усіма членами ЄС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: