ЄС проведе операцію проти піратів Сомалі

Європейський Союз проведе морську операцію проти сомалійських піратів.

Як повідомили у прес-службі Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єра Солани, відповідне рішення було ухвалене 14 жовтня на засіданні політико-безпекового комітету ЄС.

Комітет, зокрема, визначив Нортвуд (Великобританія) штаб-квартирою операції і запропонував призначити командувачем операції віце-адмірала Британських королівських морських сил Філіпа Джонса. Також комітет попросив віце-адмірала приступити до планування операції, провести яку планується у грудні.

Верховний представник ЄС привітав таке рішення політико-безпекового комітету, зазначивши, що проведення морської операції сприятиме захисту суден, зокрема, тих, що займаються привезенням продовольчої допомоги в рамках Світової продовольчої програми ООН.

15 вересня Рада міністрів із загальних справ і зовнішніх відносин ЄС схвалила план боротьби з піратством біля берегів Сомалі.

Рада ЄС, зокрема, вирішила створити спеціальне відділення з координації та допомоги у спостереженні та боротьби з проявами піратства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: