Саркозі закликав Росію поважати Європу

Європейці не розуміють, як суперечка з Україною могла стати причиною відключення газу їхнім країнам.

Президент Франції Ніколя Саркозі вважає, що Росія має поважати контрактні зобов’язання перед Європою.

Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Парижі.

"Росія має поважати контрактні зобов’язання перед Європою", - сказав Саркозі.

В такому ж тоні висловилася і Європейська комісія. Вона вважає, що "Газпром" не повинен був зупиняти постачання газу до Європи, посилаючись на відбір газу Україною.

Про це заявив сьогодні під час засідання Комітету з питань зовнішніх відносин Європарламенту представник Єврокомісії.

"Аргументи "Газпрому", що Україна відбирає якусь частину газу з транзиту... не є підставою для того, щоб припиняти поставки газу Росією”, - сказав представник Єврокомісії.

При цьому він зазначив, що Єврокомісія не збирається брати участь у переговорному процесі між Росією та Україною, а також не збирається підтримувати ту чи іншу сторону. Водночас Єврокомісія і надалі наполягатиме на негайному відновленні постачання газу до Європи.
При цьому представник Єврокомісії висловив переконання у тому, що постачання газу до Європи не повинно залежати від двосторонніх комерційних суперечок між Росією та Україною.

Як повідомляв ТСН.ua, 1 січня "Газпром" припинив поставки газу до України через неузгодженість нового контракту на 2009 рік.

5 січня "Газпром" вирішив знизити обсяги поставок газу для європейських споживачів на 65,3 млн. куб. м на добу - до 221,8 млн. куб. м. Водночас, за інформацією "Нафтогазу", насправді поставки були скорочені в 4 рази – до 73,8 млн. кубометрів на добу.

7 січня о 07.44 Росія повністю припинила транзит газу через Україну. Росія, у свою чергу, звинувачує Україну в припиненні роботи компресорних станцій для транзиту газу.

Сьогодні глава "Нафтогазу" Олег Дубина заявив, що Україна готова відновити транзит газу до Європи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: