ЄС розчарувався в Росії

ЄС розчарований відмовою Росії співпрацювати з Британією у розслідуванні вбивства колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка.

Керівництво Євросоюзу розчароване відмовою Росії співпрацювати з Великою Британією у розслідуванні справи про вбивство у Лондоні колишнього співробітника російських спецслужб Олександра Литвиненка.

Про це йдеться у заяві керівництва ЄС, де зараз головує Португалія.

Олександр Литвиненко
Архів
Британія не збирається забувати про вбивство Олександра Литвиненка
“ЄС висловлює розчарування відмовою Росії конструктивно співпрацювати з владою Великої Британії”, - наголошується в документі.

В документі також підкреслюється важливість термінової та конструктивної співпраці Росії в цьому питанні, і висловлюється сподівання на задовільне вирішення цього питання.

Як повідомляв iPlus, у Лондоні справу Олександра Литвиненка називають дуже серйозною, оскільки йдеться про вбивство громадянина Великої Британії суспільно небезпечним способом.

Колишній співробітник ФСБ помер в листопаді 2006 року в результаті отруєння радіоактивним елементом полоній-210. У день отруєння він зустрічався з колишнім офіцером російської ФСБ Андрієм Луговим і його колегою Дмитром Ковтуном, після чого відчув симптоми гострого отруєння.

Олександр Луговий (Фото: AFP)
Архів
Андрій Луговий продовжує наполягати на своїй невинуватості
Російські власті запропонували Великій Британії судити Лугового в Росії за російськими законами, якщо Лондон надасть докази його причетності до вбивства Литвиненка. Проте британська сторона заявила, що не вважає російський суд об`єктивним і справедливим.

Після відмови Росії видати властям Великобританії Лугового, королівство запровадило ряд санкцій проти Росії та вислала чотирьох дипломатів. Росія заявила, що готує “адекватну відповідь”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: