ЄС розраховує на газ вже 20 січня

Європейський союз відкличе спостерігачів за транзитом газу тільки після того, як переконається, що вони не потрібні.

Європейський союз відкличе спостерігачів за транзитом газу тільки після того, як переконається, що вони не потрібні. Таку заяву зробив голова представництва Єврокомісії в Москві Марк Франко.

"Якщо в майбутньому довіра між Росією і Україною відносно того, що потік газу буде нормальним і що питання може контролюватися без допомоги Європи, то ми заберемо наших спостерігачів. У короткостроковому плані ми б хотіли подивитися за потоком газу до Європейського союзу", - сказав Франко.

"Ми сподіваємося, що завтра наші спостерігачі дійдуть висновку про те, що газ дійсно надходить", - додав дипломат.

Також, Єврокомісія розраховує, що постачання газу до Європи буде відновлене 20 січня 2009 р.

"Тут потрібно було вирішити багато технічних деталей, і ми задоволені, що всі ці питання були вирішені і угоди були підписані. Тепер чекаємо наступного кроку - потік газу", - сказав Франко.

За його словами, доказом дієвості угоди, підписаної Росією і Україною, стане надходження газу до Європи. "Ми сподіваємося, що це рішення призведе до відновлення постачань газу завтра", - додав Франко.

Україна та Росія підписали угоди на постачання і транзит газу на 2009-2019 роки. Контракти у присутності прем'єрів двох країн Юлії Тимошенко та Володимира Путіна підписали голова "Нафтогазу України" Олег Дубина і керівник "Газпрому" Олексій Міллер.

Як розповів глава російського уряду, сторони домовилися з усіх газових питань. Зокрема, Україна отримала газ зі знижкою в 20% від європейської ціни, а Росія - незмінні транзитні тарифи.

Читайте також:
У ПР кажуть, що газового договору немає
Україна та Росія підписали "газовий мир" на 10 років
Тимошенко: газ буде коштувати менше 250 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: