ЄС скасовує візи для Сербії, Чорногорії та Македонії

Євросоюз планує з 2010 року скасувати візові обмеження для трьох балканських країн. Боснія, яка не увійшла до їх числа, образилася.

Європейська комісія рекомендувала з 2010 року скасувати візовий режим для громадян Сербії, Чорногорії та Македонії.

Для цього до кінця поточного року ці країни мають вжити додаткових заходів, щоб відповідати нормам безпеки ЄС.

Оглядачі зазначають, що включення Сербії до програми безвізових обмінів Євросоюзу з балканськими країнами має надати "сильний поштовх" Белграду. Процес залучення сербів до ЄС як і раніше заморожений через проблеми з видачею Гаазькому трибуналу Ратко Младіча, якого звинувачують у військових злочинах в Сараєво та Сребрениці.

Водночас Євросоюз поки що зберігає візи для Албанії, а також Боснії та Герцеговини. Ці балканські країни також прагнуть скасувати візові обмеження з ЄС, але наразі не відповідають європейським критеріям. Зокрема, вони ще не ввели паспорта з біометричними даними, тому питання про безперешкодні поїздки їхніх громадян до Шенгенської зону буде розглянуто пізніше.

У Боснії та Герцеговині вже обурилися на рішення Єврокомісії відкласти "на потім" це питання. "Наша країна по суті справи перетворена на гетто", - заявив міністр закордонних справ країни Свен Алкалай.

Комісар ЄС з питань розширення союзу Оллі Рен заспокоїв, що Брюссель має намір розглянути прохання Албанії та Боснії і Герцеговини про скасування візового режиму не пізніше середини 2010 року.

Читайте також:

Чехія відкликає свого посла з Канади

Вдова Йосипа Тіто отримала паспорт після 29 років ізоляції

Нові правила Шенгену: 60 євро та відбитки пальців

Сербія скасує візовий режим для України

Євросоюз скасував переговори про вступ Хорватії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: