ЄС, США та Канада в один день вдарили санкціями по топпосадовцях із різних країн: список

ЄС, США та Канада в один день вдарили санкціями по топпосадовцях із різних країн: список

Фото: Associated Press

Санкції запроваджено через діяльність країн.

Європейський Союз, Сполучені Штати Америки і Канада 6 листопада запровадили низку санкцій, зокрема, додавши до "чорного списку" Олександра Лукашенка, білоруських чиновників, сирійських міністрів, ексголову МЗС Лівану. Також було подовжено обмеження проти Туреччини.

Про це йдеться у заяві Ради ЄС та повідомили у Мінфіні США.

Сирія

До "чорного списку" щодо Сирії входить 288 осіб і 70 організацій.Так, під обмеження потрапили: міністр нафти і мінеральних ресурсів Бассам Тума, міністр охорони здоров'я Хасан Гобаш, міністр промисловості Зіяд Саббаг, сільського господарства Хасан Катана, електроенергетики Гассан Замель, а також три держміністри: Мохаммед Барша, Маллюль Хусейн і Мухаммед Хаддад.

У ЄС стверджують, що міністри як члени уряду Сирії відповідальні "за жорсткі репресії, здійснювані сирійським режимом проти цивільного населення".

Ліван

Своєю чергою, управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США внесло до санкційного списку колишнього міністра закордонних справ Лівану Джебрана Басіля, який є лідером християнського "Вільного патріотичного руху". В Америці пов'язують Басіля із системною кризою в країні та корупцією. У США підтримують мешканців Лівану "в їхніх закликах до реформ і стабільності".

До слова, Джебран Басіль є провідним політиком в ліванській християнській громаді та перебував на посаді очільника МЗС Лівану від 2014 до 2020 р. Лідером Руху він став 2015 року.

Білорусь

Крім того, США привітали санкції проти Олександра Лукашенка, які ввів Євросоюз. Під обмеження також потрапили 14 топпосадовців країни. Серед осіб, які потрапили під санкції:

  • Віктор Лукашенко (помічник президента з національній безпеки);
  • Ігор Сергєєнко (голова Адміністрації президента);
  • Іван Тертель (голова КДБ);
  • Іван Носкевич (голова Слідчого комітету);
  • Наталія Ейсмонт (пресссекретарка Лукашенка);
  • Андрій Равков (ексдержавний секретар Ради нацбезпеки).

Повідомляється, що всього під санкціями Євросоюзу тепер 59 білорусів. До санкцій ЄС проти Білорусі доєдналася і Канада. Уряд країни запроваджує обмеження проти 13 білоруських посадовців.

"У координації з Європейським Союзом Канада сьогодні вводить додаткові санкції ще щодо 13 урядовців Білорусі. Канада та ЄС продовжують розділяти серйозні побоювання з приводу поточної ситуації в Білорусі", — йдеться в заяві.

Туреччина

На рік подовжено санкції і проти Туреччини через її незаконну діяльність, зокрема буріння, в Середземному морі. Обмеження діятимуть щонайменше до 12 листопада 2021 року.

Слід зауважити, що режим санкцій проти незаконної бурової діяльності в Східному Середземномор'ї ґрунтується на висновках Ради ЄС від 14 жовтня 2019 року, "коли ЄС підтвердив свою повну солідарність з Кіпром щодо поваги його суверенітету і суверенних прав відповідно до міжнародного права".

Своєю чергою, турецька влада продовжують ігнорувати цю позицію Європейського союзу. Останні кілька місяців Анкара веде нафтогазову розвідку у водах, які Греція вважає своєю винятковою економічною зоною. Такі ж претензії у бік Туреччини звучать і від Кіпру.

Обмеження передбачають заборону відвідування країн ЄС, США і Канади, замороження активів, за їхньої наявності на території ЄС, США, Канади. Санкції також включають заборону на імпорт нафти, обмеження на певні інвестиції.

Нагадаємо, від 2 жовтня Європейський Союз запровадив санкції щодо близько чотирьох десятків офіційних осіб Білорусі, яких вважає відповідальними "за фальсифікацію виборів і порушення прав людини". 

ЄС узгодив другий пакет санкцій проти Лукашенка та його оточення

ЄС узгодив другий пакет санкцій проти Лукашенка та його оточення

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2741
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація