ЄС та США скаржаться на жадібність Китаю до корисних копалин

Китаю хочуть заборонити накопичувати корисні копалини. Євросоюз та США зібралися разом скаржитися до СОТ.

Євросоюз і США цього місяця збираються подати сумісну скаргу проти Китаю у Світову організацію торгівлі з пропозицією заборонити азіатському гіганту в неконтрольованих об'ємах накопичувати у себе основні корисні копалини.

Таким чином може бути створений прецедент для накладення аналогічних обмежень на експортну політику решти крупних виробників сировини, враховуючи Росію.

Більше двох років Китай використовує високі тарифи на експорт, щоб такі копалини як цинк, олово і кремній залишалися в країні для внутрішнього користування. В той же час Пекін активно і великих кількостях скуповує ці ресурси в африканських країнах.

Уряди західних держав уважають, що така політика дає китайським хімічним і металургійним підприємствам несправедливу перевагу. У зв'язку з чим, ЄС і американські учасники торгових переговорів підготували список із 20 речовин, головним чином хімікатів і металів, які, на їх думку, піддаються незаконним експортним обмеженням. Цей список буде направлений у СОТ.

Зокрема, одним з таких обмежень, що викликають сильні заперечення ЄС і США, є встановлене Китаєм 95%-не експортне мито на жовтий фосфор, який входить до складу багатьох промислових хімпродуктів. На Заході вважають, що, встановивши таке високе мито, Пекін грубо порушує свої зобов'язання, що накладаються на нього членством у СОТ.

Тим часом в Китаї введення на деякі види корисних викопних навіть 100%-х експортних мит вважають цілком виправданим і пояснюють це "винятковими ситуаціями, пов'язаними з внутрішніми чинниками".

Проте Китай - не єдиний порушник принципів відкритої світової торгівлі. Росія, Україна, Аргентина, ПАР та Індія також наклали різні експортні обмеження на ліс, хімікати, залізняк.

Глобальний економічний бум, що спровокував глобальну боротьбу за сировину, закінчився, а непомірно високі тарифи залишилися, помітно ускладнюючи життя компаніям з економічно розвиненого, але бідного ресурсами західного світу.

Читайте також:

Казахстан передумав вступати до СОТ

Економіка Китаю оживає: обсяги імпорту вперше за 7 місяців зросли

Росія та Китай масово скуповують долари

Китай першим подолає фінансову кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: