ЄС ухвалив "компромісні" правки до Газової директиви. Вони не створять перешкод "Північному потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До цього очікувалося більш жорстке рішення.

8 лютого країни Європейського Союзу майже одноголосно підтримали запропонований Німеччиною та Францією варіант поправок для європейської Газової директиви, який не має суттєво позначитися на долі "Північного потоку-2".

Про це повідомляє DW.

Повідомляється, що німецько-французький компроміс передбачає посилення норм Газової директиви ЄС щодо газопроводів з третіх країн. Однак компетенція ухвалення рішень про правила транспортування палива передається тій країні, через яку трубопровід вводиться в транспортну систему ЄС. У випадку з "Північним потоком - 2" це Німеччина.

Зазначимо, до цього компромісу очікувалося ухвалення більш жорсткого рішення. Свій варіант раніше, зокрема, запропонувала Румунія, яка є головою в Раді ЄС. Він припускав розширити дію Газової директиви на газопроводи, які йшли до Євросоюзу з третіх країн, зокрема, на "Північний потік - 2". Ухвалення такого рішення могло створити серйозні перешкоди для реалізації російсько-німецького проекту.

Своєю чергою, ключовим елементом Третього енергопакету, спрямованого на демонополізацію та лібералізацію європейського ринку електроенергії та природного газу, є вимога чіткого поділу видобувних і транспортних підприємств: компанія, що виробляє електроенергію або видобуває газ, не має права одночасно володіти лініями електропередачі або газопроводами.

Для остаточного узхвалення змін Газової директиви ще потрібна підтримка Ради ЄС і Європарламенту.

"Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікується, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний.

ВідеоКонгрес США закликав уряди країн ЄС відмовитися від проекту "Північний потік-2"

Конгрес Сполучених Штатів одностайно ухвалив одразу дві резолюції на підтримку України. Одна категорично засуджує захоплення росіянами наших суден і команд у Чорному морі та блокування Азовського. Друга спрямована проти будівництва російського газогону в обхід України. 

Конгрес США закликав уряди країн ЄС відмовитися від проекту "Північний потік-2"

Залиште свій коментар

Вибір редакції