ЄС виділить більше 6 млрд євро для боротьби зі зміною клімату

Дане рішення було погоджено лідерами 27 країн Євросоюзу, що зібралися на дводенний саміт у Брюсселі.

Євросоюз виділить країнам, що розвиваються, для боротьби зі зміною клімату більше шести мільярдів євро протягом трьох років, повідомив 11 грудня британський прем'єр-міністр Гордон Браун.

Дане рішення було погоджено лідерами 27 країн Євросоюзу, що зібралися на дводенний саміт у Брюсселі.

"Сьогодні ви побачите заяву з цифрою, що перевищує два мільярди євро (на рік)", - заявив британський прем'єр журналістам "на полях" саміту.

Згідно з дипломатичними джерелами, сума допомоги складе 2,1-2,2 мільярда євро на рік.

Допомога державам, що розвиваються, зробить національні економіки більш екологічними і скоротить викид в атмосферу парникових газів.

Раніше, головуюча в ЄС Швеція, пропонувала, щоб в період 2010-2012 років, що розвиваються, отримували від ЄС два мільярди євро на рік.

ЄС в односторонньому порядку зобов'язався знизити викиди до 2020 року на 20% по відношенню до 1990 року, тим самим взявши на себе лідерство в боротьбі зі зміною клімату.

Нагадаємо, за підсумками другого дня кліматичного самміту у Копенгагені Україна посіла перше місце за найгіршу позицію на переговорах: країна має намір скоротити викиди парникових газів до 2020 року на 20% до рівня 1990 року, що означає їх фактичне збільшення на 75% від поточного рівня.

Друге місце Україна розділила разом з "парасольковий групою" (Канада, Ісландія, Японія, Казахстан, Нова Зеландія, Норвегія, Росія, Україна, США та Австралія), яка субсидує вугільну та нафтову галузі.

Представники України були відсутні на кліматичному саміті у Копенгагені.

Читайте також:

Переговори по клімату зайшли в глухий кут

Кліматичний саміт спричинив викиди в атмосферу 40 тисяч тонн вуглецю

Конференцію ООН з клімату призупинили через конфлікт між учасниками

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: