ЄС виділяє постраждалому від землетрусу Гаїті 400 млн євро

137 мільйонів євро виділяються для надання екстреної допомоги Гаїті, решта - на довгострокову підтримку.

18 січня комісар ЄС з питань допомоги та розвитку Карел де Гюхт заявив, що Європейський Союз виділить Гаїті 400 млн євро для надання населенню острова невідкладної допомоги, а також для реалізації довгострокової стратегії підтримки найбіднішої країни Західної півкулі.

Міністри 27 країн-членів ЄС домовилися виділити 137 мільйонів євро для надання екстреної допомоги Гаїті. Гроші будуть витрачені на закупівлю предметів першої необхідності, медикаментів, продуктів харчування та питної води.

За словами де Гюхта, в першу чергу, необхідно уникнути "другої хвилі катастрофи", викликаної хворобами і проблемами із забезпеченням безпеки на острові.

Ще 200 млн євро ЄС виділив на надання допомоги Гаїті в середньо-і довгостроковій перспективі. Крім того, 92 млн євро нададуть окремі країни-члени організації.

Нагадаємо, землетрус магнітудою 7,0 відбувся біля узбережжя Гаїті 12 січня. Точне число загиблих до цього часу невідомо, за різними даними, жертвами трагедії могли стати до 200 тисяч осіб, а число потерпілих досягло 3 мільйонів. Багато будинків у столиці острівної держави Порт-о-Пренс, у тому числі президентський палац і будівля штаб-квартири миротворчої місії ООН зруйновані.

У даний час, за даними ООН, на Гаїті працюють понад 40 рятувальних команд з різних країн. Загалом, на Гаїті діють близько 1,8 тисячі рятувальників, а також кінологи, у розпорядженні яких близько 160 спеціально навчених собак.

18 січня Рада Безпеки ООН проведе позачергове засідання, присвячене ситуації на Гаїті.

Зазначимо, що раніше ООН звернулася до світової громадськості з проханням надати постраждалому від потужного землетрусу Гаїті 550 млн доларів допомоги.

Тим часом, президент Венесуели Уго Чавес вже встиг звинуватити США в тому, що вони хочуть скористатися трагедією на Гаїті, щоб окупувати острів.

Читайте також:

Гаїті буде відновлюватися 10 років

На Гаїті у братських могилах поховали 70 тисяч жертв землетрусу

Жителі Гаїті заблокували дороги трупами, протестуючи проти затримки допомоги

Президент Гаїті констатував знищення своєї країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: