ЄС відмовив Грузії

Євросоюз відхилив пропозицію Грузії замінити місію ЄС на миротворчий контингент.

Про це повідомив у Брюсселі верховний представник ЄС з зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана.

За словами грузинського міністра з питань євроатлантичної інтеграції Георгія Барамідзе, він вітає присутність місії ЄС у Грузії, втім, Росія не дозволяє спостерігачам потрапити на окуповані території.

“Ми висловили бажання проводити подальші консультації з нашими європейськими колегами та перетворити місію на повноцінний миротворчий контингент або ж поліцію”,- зазначив Георгій Барамідзе.

На його думку, такі зміни допоможуть встановити безпеку у регіоні та сприятимуть подоланню гуманітарної кризи. Водночас представники Євросоюзу повідомили, що подібних планів у Брюсселя нині немає.

За словами верховного представника ЄС Хав’єра Солани, у Грузії перебуває повністю дієздатна місія і вона є лише спостережною. Загалом у зоні конфлікту діють 225 неозброєних спостерігачів ЄС. Москва раніше повідомила, що немає нічого проти збільшення кількості спостерігачів, але все одно не пропустить їх на територію самопроголошених республік Південної Осетії та Абхазії.

Грузинська ж сторона ще до початку збройного конфлікту у серпні кілька разів закликала Брюссель замінити російських миротворців у регіоні на європейських. Втім, схвальної відповіді так і не отримала.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: