ЄС: війну почала Грузія після провокацій Росії

Напередодні війни Росія намагалася загострити конфлікт в регіоні. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Комісія ЄС з розслідування причин війни між Росією та Грузією у серпні 2008 року стверджує, що війну почала Грузія після провокацій з боку РФ.

Про це повідомляє поінформоване джерело.

"Відповідальність поділена між двома сторонами", - сказав співрозмовник.

Джерело підтвердило, що, за даними доповіді комісії, напередодні війни Росія намагалася загострити конфлікт в регіоні.

"Доповідь містить дуже чіткі і визначені відповіді на запитання щодо того, що сталося. Жодне запитання не залишилося без відповіді", - зазначив співрозмовник.

Він також повідомив, що обидві сторони співпрацювали з комісією, однак при цьому, за його словами, було багато суперечливих відповідей на запитання комісії.

Невиправданий військовий напад Грузії на Південну Осетію став причиною війни на Кавказі в серпні 2008 року, говориться в опублікованій 30 вересня доповіді міжнародної комісії з розслідування обставин конфлікту на Кавказі.

Автори доповіді прийшли до висновку, що на початку військова відповідь Росії на грузинську агресію була "законною", оскільки дії РФ носили оборонний характер, однак подальша реакція російських збройних вийшла за "розумні межі". Мається на увазі окупація території самої Грузії.

На думку комісії, вірогідність нової конфронтації на Кавказі "залишається серйозною".
У документі також говориться, що грузинські, російські та південноосетинські збройні сили порушили міжнародне гуманітарне законодавство під час п'ятиденного військового конфлікту.

Комісія відзначає, що серпневої війни на Кавказі передували "тривалі періоди наростання напруженості, провокацій і інцидентів" між Грузією і РФ.

Міжнародна комісія під егідою Євросоюзу з розслідування обставин подій на Кавказі в серпні 2008 року офіційно розпочала роботу 2 грудня. Метою її роботи було об'єктивне з'ясування причин та обставин, що призвели до виникнення грузино-осетинського конфлікту. Спочатку планувалося, що фінансована ЄС комісія завершить роботу над доповіддю до 31 липня 2009 року, проте її подання Раді ЄС було відкладено на прохання глави місії Хайді Тальявіні у зв'язку з "новими документами", що надійшли в її розпорядження.

Нагадаємо, в ніч на 8 серпня 2008 року після численних провокацій з обох сторін грузинські війська атакували Південну Осетію. Росія, захищаючи жителів республіки, багатьом з яких дали громадянство РФ, ввела туди війська і після п'яти днів бойових дій витіснила грузинських військових з регіону.

Слідчий комітет при прокуратурі (СКП) РФ документально підтвердив загибель 162 жителів республіки. Хоча до цього в російських ЗМІ офіційно заявлялося про 1,5 тисячі вбитих мирного населення. За даними СКП РФ, поранення в результаті війни отримали 255 жителів Південної Осетії, потерпілими визнано 5,143 тисячі жителів з числа цивільних осіб.

"Примушування до миру" коштувало Росії 64 загиблих військовослужбовців, у тому числі 15 миротворців. У результаті грузинської агресії в Цхінвалі та інших населених пунктах Південної Осетії повністю зруйновано і спалено 655 житлових будинків, зазнали часткового руйнування 2139 житлових будівель і приміщень, в яких проживало переважно осетинське населення.

В кінці серпня 2008 року Росія визнала незалежність Південної Осетії та іншої колишньої грузинської автономії - Абхазії. У відповідь Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Москвою і оголосив два закавказькі республіки окупованими територіями.

Країни Заходу, в тому числі члени НАТО, піддали критиці Росію за дії в Південній Осетії і звинуватили її в непропорційному застосуванні сили. Однак через кілька місяців деякі європейські політики фактично визнали, що Грузія також відповідальна за загострення ситуації в регіоні.

Читайте також:

Рада Європи засудила Росію за війну в Грузії

Представник Росії виявив у докладі ЄС про війну провину Грузії

Росія заявляє, що Грузія збирає сили для нової війни

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: