ЄС закликав РФ звільнити затриманих під час антикорупційних мітингів

У Європі сподіваються, що російська влада буде повністю дотримуватися міжнародних зобов'язань.

ЄС закликав РФ звільнити затриманих під час антикорупційного мітингу 12 червня.

Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства ЄС.

"Затримання сотень мирних демонстрантів і насильство, що застосувала проти них російська влада в Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах по всій країні, загрожує основоположним свободам вираження, асоціації та зборам в Російській Федерації. Ці основні права закріплені в російській конституції, і ми очікуємо, що вони будуть захищені, а не зруйновані", - заявили в ЄС.

"Ми очікуємо, що російська влада буде повністю дотримуватися міжнародних зобов'язань, які були взяті Росією, в тому числі перед Радою Європи і ОБСЄ, на захист цих прав і невідкладно звільнить мирних демонстрантів і тих людей, які мали намір реалізувати свої основні права", - переконані в ЄС.

Нагадаємо, що раніше адміністрація президента США Дональда Трампа засудила масові затримання учасників антикорупційних акцій протесту у Росії 12 червня.

Про це заявив речник Білого дому Шон Спайсер.

"США категорично засуджують затримання сотень мирних протестувальників по всій Росії 12 червня. США будуть слідкувати за ситуацією", - заявив він під час брифінгу.

12 червня в десятках міст Росії відбулися антикорупційні акції.  Перед цим російський опозиціонер Олексій Навальний звинуватив Кремль у спробі "зірвати московський мітинг". За його словами, російська влада "телефонує всім підрядникам і забороняє надавати звукове обладнання".

Прапори і кийки: як у Росії мітингувальників в автозаки "пакували"

ВідеоМайже півтори тисячі активістів затримали під час антикорупційних мітингів у День Росії

Залиште свій коментар