Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЄС закликав Росію терміново відповісти на запитання Британії щодо отруєння Скрипаля

Глави МЗС підкреслили, що ставляться серйозно до оцінки Великої Британії про відповідальність РФ.

Європейський союз засудив напад на екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Про це йдеться в заяві Ради ЄС у закордонних справах, ухваленій в Брюсселі в понеділок, 19 березня.

Про це повідомляє Інтерфакс-Росія.

"Цими безрозсудними і незаконними діями погрожували життю багатьох громадян. Європейський союз вкрай серйозно ставиться до оцінки уряду Великої Британії, що дуже ймовірно, що Російська Федерація несе за це відповідальність", - йдеться в заяві.

У ній наголошується, що в Євросоюзі використання вперше за більш ніж 70 років на європейській землі "наступальної нервово-паралітичної речовини військового класу", розробленої Росією, спричинило шоковий ефект.

"Використання хімічної зброї ким би то не було абсолютно неприйнятне і є загрозою безпеки для всіх нас. Будь-яке таке використання є явним порушенням Конвенції з хімічної зброї, порушенням міжнародного права та підриває міжнародний порядок, заснований на правилах", - наголосили міністри закордонних справ ЄС.

ЄС закликав Росію "терміново відповісти на запитання, порушені Великою Британією і міжнародним співтовариством, і забезпечити негайне і повне розкриття для Організації із заборони хімічної зброї своєї програми "Новачок".

"Європейський союз висловлює свою беззастережну солідарність з Великою Британією і підтримку, зокрема в зусиллях Великої Британії із залучення винних за цей злочин до відповідальності", - заявляють у Брюсселі.

ВідеоОрганізація із заборони хімічної зброї розслідуватиме отруєння Скрипаля

Збирати зразки отрути, якою могли занапастити російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку, до Лондона сьогодні приїдуть міжнародні експерти. У Британії певні, Росія таємно роками працювала над удосконаленням речовини "Новачок", яку розробляти почали ще за радянських часів.

Організація із заборони хімічної зброї розслідуватиме отруєння Скрипаля

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова до країни через отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. У відповідь РФ оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.

У Британії РФ вважають причетною до отруєння Скрипаля і його дочки, оскільки виявили дію нервово-паралітичного газу "Новачок", який виготовляли на території Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції