ЄС зніме з Китаю збройне ембарго

Міністр закордонних справ ЄС підготував пропозицію про зняття з Китаю ембарго на постачання озброєнь і військової техніки.

Євросоюз в 2011 році має намір зняти з Китаю ембарго на постачання озброєнь і військової техніки, накладене в 1989 році після "різанини на площі Тяньаньмень". Відповідну пропозицію було підготовлено міністром закордонних справ ЄС Кетрін Ештон (Cftherine Ashton). Коли саме планується зняти ембарго, поки невідомо.

Як очікується, питання про зняття заборони на експорт озброєнь до Китаю буде розглянуто у середині січня 2011 року на зустрічі міністрів закордонних справ країн - членів Євросоюзу. Слід зазначити, що скасування ембарго може відбутися тільки після того, як всі 27 членів ЄС проголосують за скасування заборони. У цілому, країни ЄС виступають за зняття заборони, проте деякі держави висувають додаткові умови.

Зокрема, деякі країни, в числі яких Нідерланди, Великобританія і Німеччина, для зняття заборони мають намір зажадати від Китаю поліпшити взаємини з Тайванем, оголосити амністію учасникам подій на площі Тяньаньмень, а також ратифікувати конвенцію про громадянські і політичні права.

Серія демонстрацій в Китаї на підтримку демократичного режиму відбулася 15 квітня - 4 червня 1989 року. Головними учасниками демонстрацій були студенти. 4 червня демонстрація була розігнана за допомогою армійських підрозділів і танкових бригад, в результаті чого загинули сотні мирних жителів. З цієї причини події отримали назву "різанини на площі Тяньаньмень".

Читайте також:

Японія і США почнуть 2011 рік з масштабних військових навчань

Нова китайська ракета змінила розташування сил у Тихому океані

Китай розпочав випробування винищувача п'ятого покоління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: