ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити 100 тис. євро мігрантам, яких місяцями утримували в аеропорту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чотирьох іноземців утримували у транзитній зоні "Шереметьєва".

Європейський суд з прав людини вимагає від Росії виплатити 100 тисяч євро чотирьом іноземцям, які отримали відмову в політичному притулку і багато місяців перебували в транзитній зоні міжнародного аеропорту "Шереметьєво".

Про це повідомили у пресслужбі ЄСПЛ.

"Росія порушила п.1 ст. 5 (право на свободу і безпеку) Європейської конвенції про права людини людини і ст. 3 (заборона тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції з прав людини. Умови життя заявників були жахливими: їм доводилося спати в транзитній зоні, гучній і постійно освітленій, вони не мали доступу до санітарних зручностей, кухонного обладнання", - йдеться у постанові суду.

Також зазначається, що людям довелося провести в аеропорту від п'яти до 21 місяці, поки влада розглядала їхні прохання про надання політичного притулку.

За даними ЄСПЛ, йдеться про громадян Іраку, Сомалі, Сирії і частково визнаної держави Палестина, які 2015 року звернулися за отриманням статусу біженців в Росії. Однак прикордонні органи відмовили їм у в'їзді на територію РФ.

Своєю чергою управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) допомогло громадянам Іраку і Сирії переселитися до Данії та Швеції в березні 2016 року, палестинець вирушив до Єгипта в лютому 2016 року, а громадянин Сомалі втратив надію на отримання притулку в березні 2017 року.

Згідно з рішенням суду, заявники отримають від 15 тис. до 26 тис. євро компенсації моральної шкоди, також Росія зобов'язана сплатити 19 тис. євро судових витрат.

Нагадаємо, раніше ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити Навальному 22 тисячі євро за незаконний домашній арешт 2014 року. Сам опозиціонер вимагав 100 тисяч євро.

Залиште свій коментар

Вибір редакції