ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити Навальному 22 тисячі євро за незаконний домашній арешт 2014 року

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сам опозиціонер вимагав 100 тисяч євро.

Європейський суд із прав людини зобов’язав Росію виплатити опозиціонеру Олексію Навальному понад 22 тисячі євро за незаконний домашній арешт 2014 року.

Про це йдеться в офіційному рішенні ЄСПЛ.

Згідно з цим рішенням, Навальному присудили моральну компенсацію у розмірі 20 тисяч євро, а також компенсацію в майже 2,7 тисячі євро за судові витрати. Сам опозиціонер вимагав 100 тисяч євро.

ЄСПЛ вирішив, що домашній арешт Навального 2014 року був незаконним, а Росія порушила його право на свободу та особисту недоторканність.

"Перемога. Щойно Європейський суд визнав, що домашній арешт, під яким я провів рік в 2014 році був незаконним. Порушені статті Конвенції з прав людини: 5 (незаконне позбавлення волі), 10 (право на свободу думки), 18 (політичний мотив)", - написав опозиціонер у своєму Twitter.

Нагадаємо, у 2014 році Навального засудили до 3,5 років умовного ув’язнення у так звані справі "Ів Роше", коли його та брата звинуватили у фінансових махінаціях. Сам брат Навального Олег отримав той самий термін, однак реального ув’язнення. Російському опозиціонеру ж довелось сидіти під домашнім арештом до набуття чинності вироку. ЄСПЛ 2017 року визнав цей вирок необґрунтованим.

ВідеоНавального затримали одразу ж після виходу з-під арешту

Політик відсидів 30 діб за організацію мітингу у лютому. Нині, кажуть соратники Навального, люди в формі посадили його в автобус і вивезли у невідомому напрямку. Згодом стало відомо - проти російського опозиціонера відкривають чергову справу. 

Навального затримали одразу ж після виходу з-під арешту

Залиште свій коментар

Вибір редакції