Євкуров: Тим, хто на мене зробив замах, уже "оторвали бошки"

Президент Інгушетії бачить за замахом на свою персону США, Велокибританію та Ізраїль. Виконавці вже покарані, шукають замовників.

За словами президента Інгушетії Юнус-Бека Евкурова, західні країни через посередників платять вихідцям з арабських країн за участь в бандформуваннях на Кавказі.

Ці заяви Юнус-Бек Євкуров зробив в першому інтерв'ю після замаху.

"Я далекий від думки, що араби стоять за всією цією справою. Там є інші сили, серйозніші. Я це підкреслював і говорю і зараз, що Захід все одно буде прагнути не дати можливості відродитися Росії до минулої радянської держави. Ті араби, які туди приїжджають, це найманці.

Система розвідувальна так розташована, що це може бути арабська фірма. А інтереси ми ж розуміємо, чиї: і Штати, і Великобританія. У тому числі і Ізраїль. Цілком це реально".

Він, проте, визнав, що серед населення Інгушетії немало тих, хто симпатизує бойовикам. "Ніхто не каже, що їх місцеве населення не підтримує. Посібників багато. І ми не заперечуємо цього", - повідомив Евкуров. Але серед бойовиків мало "ідейних", більше за тих, кого залякали, хто "на шантажі", запевнив він.

За словами Юнус-Бека Євкурова, бойовики, що організували на нього замах 22 червня, вже ліквідовані. "Кому необхідність була бошки відірвати, протягом двох-трьох-чотирьох тижнів правоохоронні органи відірвали, вже відірвали", - запевнив Євкуров.

Складніше із замовниками, визнав президент Інгушетії. Вони відомі, "тут таємниці немає", але поки правоохоронні органи до них не дісталися. "Це Доку Умаров, це лідери бандформувань, - пояснив Євкуров. - У корупціонерів такої можливості і такої сміливості, зухвалості зробити так, звичайно, немає. І замовники, зрозуміло, їх важко знайти, лідерів. Але до них ми теж доберемося".

Нагадаємо, Юнус-Бек Євкуров був важко поранений, коли терорист-смертник на замінованому автомобілі підірвав президентський кортеж. Лише 11 серпня він був виписаний з лікарні, зараз він проходить реабілітацію в одному з підмосковних санаторіїв.

Евкуров планує завершити реабілітацію раніше відведеного йому двотижневого терміну. "Графік я випереджаю з урахуванням свого організму здорового, плюс бажання видужати, - розповів він. - Зараз, в цілому, за всіма прогнозами, нічого небезпечного нема".

Читайте також:

Президент Інгушетії Євкуров почав говорити

Затримані викрадачі машини, на якій здійснили замах на президента Інгушетії

У замаху на президента Інгушетії підозрюють "міністра оборони" бойовиків

Президент Інгушетії мало не загинув через "липову" броню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: