"Євреї ніколи не почуваються у безпеці": 80-річний чоловік пережив Голокост та стрілянину в піттсбурзькій синагозі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він на кілька хвилин запізнився на суботню молитву.

Житель американського Піттсбурга, 80-річний Юда Саме всього на кілька хвилин запізнився на служіння до місцевої синагоги "Дерево життя", у якій 27 жовтня 48-річний Роберт Боуерс застрелив 11 євреїв.

Йому було близько 6-7 років, коли під час Другої Світової війни нацисти вбили його матір в одному із концентраційних таборів Німеччини. Тепер же через своє запізнення він на власні очі бачив, як нападник у Піттсбурзі розстрілював його друзів у синагозі.

"Це просто ніколи не закінчується. Євреї ніколи не почуваються у безпеці. Це в ДНК. Не тільки в американському ДНК, але і у світовому", - розповів він CNN.

Він ніколи не запізнювався на служіння, однак цього разу приїхав на чотири хвилини пізніше. Коли Юда приїхав до синагоги, він почув звуки пострілів зсередини будівлі. Крім цього, він бачив і самого нападника. За словами чоловіка, він переповз на пасажирське крісло та уважно стежив за вбивцею, щоб мати змогу детально його описати поліції.

Коли він був ще дитиною, нацисти кинули його сім’ю на потяг до Освенцима, однак згодом їх переправили до концтабора в Берген-Бельсені.

"Коли ви приїжджаєте до Освенцима, через 50 хвилин ви померли. Ви виходите із димових труб. Але в Бергені-Бельсені вони вбивали нас голодом. Але мати врятувала нас усіх. Вона розділила черствий хліб, вона розбила його на маленькі шматочки і годувала нас шість разів на день", - розповів Юда.

Близько 50 тисяч євреїв було вбито нацистами у Берген-Бельсені, серед яких була і мати чоловіка Анна-Франк. За його словами, коли матір вбили, один із офіцерів був дуже злий, оскільки вона знала угорську та німецьку і могла бути перекладачем.

Після завершення Другої Світової він служив десантником в ізраїльській армії та створив власну родину.

Нагадаємо, 27 жовтня невідомий у місті Піттсбург, штат Пенсильванія, США, забарикадувався у синагозі і почав стріляти в людей. Через певний час він здався поліції через ймовірне поранення. За останніми даними, від поранень загинуло 11 осіб.

Правоохоронці ідентифікували зловмисника – ним опинився 48-річний Роберт Боуерс. Він був озброєний гвинтівкою AR-15 та трьома пістолетами, зайшов у синагогу і з криками "Всі євреї повинні померти" розпочав хаотичну стрілянину. За свій злочин йому загрожує смертна кара.

ВідеоТрагедія у Пітсбурзі: Дональд Трамп вимагає зловмиснику смертного вироку

Понад 70 тисяч доларів зібрала мусульманська громада міста Пітсбург постраждалим та сім’ям загиблих у трагедії, яка сталась в синагозі цього міста. Про це заявив лідер ісламської громади Васі Мохамед, та додав, що готові допомогти ще і не лише грошима. Напередодні там сталася кривава атака на синагогу, загинули 11 людей. Президент США Дональд Трамп заявив: зловмисник заслуговує на смертну кару.

Трагедія у Пітсбурзі: Дональд Трамп вимагає зловмиснику смертного вироку

Залиште свій коментар

Вибір редакції