Євродепутати залишили антирасистський саміт ООН після виступу президента Ірану

Махмуд Ахмадінеджад почав свою промову з антиізраїльських заяв. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Депутати Євросоюзу, присутні на антирасистському саміті під егідою ООН, що проходить у Женеві, залишили зал засідань. Таким чином євродепутати висловили свій протест проти слів президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада, який почав свій виступ на засіданні антиізраїльськими заявами.

Зокрема, Ахмадінеджад заявив, що Ізраїль намагається "створити расистський уряд в окупованій Палестині". Він також звинуватив Ізраїль, Європу і США в дестабілізації решти світу.

За словами Ахмадінеджада про те, що Ізраїль був створений "під приводом страждання євреїв" під час Другої світової війни, декілька десятків євродепутатів встали з своїх місць і залишили зал.

Крім того, в президента Ірану з боку декількох демонстрантів в кольорових париках полетів якийсь "м'який червоний предмет". Протестувальники кілька разів викрикнули "расист", після чого їх вивели із залу.

Міжнародна конференція з протидії расизму, расової дискримінації та ксенофобії відкрилася 20 квітня в женевському Палаці Націй на тлі політичного скандалу.
Головним його приводом став приїзд на конференцію, які проходить під егідою ООН, президента Ірану Махмуда Ахмадінежада, відомого своїми різкими антисемітськими висловами.

Через це бойкотувати захід вирішили США, Австралія, Нова Зеландія, Канада, Голландія, Німеччина, Польща та Ізраїль.

Як повідомлялося, Франція попереджала, що її представник, а також представники інших держав Євросоюзу залишуть зал засідань, якщо президент Ірану дозволить собі будь-які випади на адресу Ізраїлю.

У 2001 році США та Ізраїль залишили першу конференцію ООН проти расизму в південноафриканському Дурбані через пропозиції включити в декларацію форуму формулювання, що прирівнюють сіонізм до расизму. На Женевській конференції, як передбачалося, Дурбанський документ мав бути переглянутий.

Читайте також:

Міжнародний скандал розгорівся на конференції ООН з расизму

Конференція ООН проти дискримінації на межі зриву через дискримінацію

ЗМІ: Ізраїль готовий завдати повітряного удару по Ірану

В Ірані посадили американську журналістку за шпіонаж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: