Єврокомісія готова надати допомогу будь-якій державі ЄС

Єврокомісар повідомив, що фінансову допомогу будуть надавати усім країнам ЄС, які її потребують.

Єврокомісія насть фінансову підтримку будь-якій державі-членові Євросоюзу, якщо це буде потрібно.

Таку заяву зробив євро комісар з економічних і валютних питань Хоакін Алмунію. Допомога надаватиметься до того, як країна звернеться до Міжнародного валютного фонду (МВФ) за антикризовим кредитом. Йдеться не лише про східноєвропейські країни, що найгостріше потребують підтримки, але і про будь-яку іншу державу ЄС.

На саміті ЄС 1 березня Єврокомісія відхилила прохання Угорщини надати країнам Східної Європи фінансову допомогу у розмірі 190 мільярдів євро. При цьому європейський регулювальник також заявив, що не стане розробляти єдиний план стимулювання економік східноєвропейських країн. За словами прем'єр-міністра Чехії Мірека Тополанека, держави не потребують глобальної програми підтримки, оскільки в кожної з них свої труднощі.

У відповідь на відмову прем'єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань оголосив, що без фінансової підтримки в країнах Східної Європи безробітними залишаться більше п'яти мільйонів чоловік. При цьому Євросоюз виявиться розділений "залізною завісою", а деякі країни можуть взагалі покинути єврозону.

Раніше на саміті ЄС прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун заявив, що країни Східної Європи можуть звернеться за допомогою до МВФ, замість того, щоб просити гроші в Євросоюзу. При цьому він додав, що Угорщина і Латвія вже отримали кредити МВФ у розмірі 14,5 і 1,6 мільярда доларів відповідно.

Допомогти східноєвропейським країнам, а також державам Центральної Європи в кінці лютого погодилися міжнародні фінансові інститути: Всесвітній Банк, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), а також Європейський інвестиційний банк. Вони мають намір надати європейським банкам 24,5 мільярда євро.

Також на допомогу від МВФ розраховує й Україна. Україна відправила Міжнародному валютному фонду лист, підписаний президентом Віктором Ющенком, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко та головою Національного банку Володимиром Стельмахом. Його не підписали представник опозиції Микола Азаров і голова Верховної ради Володимир Литвин. Останній заявив, що не може підписувати подібних документів без їх ухвалення у парламенті.

Читайте також:

ЄС не буде приймати в зону євро нових членів

Євросоюз готує комплексну допомогу Україні

Україна не отримає грошей від Євросоюзу

Лідери країн Євросоюзу зібралися на надзвичайний саміт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: