Єврокомісія планує відмовитись наступного року від вакцин AstraZeneca і Johnson & Johnson – ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
433
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Єврокомісія планує відмовитись наступного року від вакцин AstraZeneca і Johnson & Johnson – ЗМІ

Фото: Associated Press

Причина такого рішення – рідкісні тромбози у деяких вакцинованих.

Італійська газета "La Stampa" інформує, що Єврокомісія вирішила не продовжувати контракти з виробниками векторних вакцин проти COVID-19 - AstraZeneca та Johnson & Johnson - для доставки вакцин.

Про це ЗМІ повідомляє з посиланням на джерело в Міністерстві охорони здоров'я Італії.

La Stampa пише, що "Європейська комісія, проконсультувавшись з керівниками багатьох країн (ЄС), вирішила, що контракти з компаніями, які виробляють (векторні) вакцини, що діяли від цього року, не будуть продовжені після закінчення терміну їх дії".

Щодо обох вакцин були сигнали про те, що рідкісний тип тромбу інколи може бути результатом їх використання.

Єврокомісія також вимагає пояснень від Johnson & Johnson щодо "абсолютно несподіваного" повідомлення про те, що компанія відкладе доставку вакцин проти COVID-19 до ЄС.

Вакцини AstraZeneca та Johnson & Johnson, дозволені до використання в ЄС, є т. зв. векторними вакцинами, що використовують частину аденовірусу як носій інформації про білок.

Нагадаємо, 11 березня Європейська комісія дала дозвіл на використання на території Євросоюзу однодозової вакцини від COVID-19 американської компанії Johnson & Johnson. Даний препарат став четвертою вакциною проти коронавірусної інфекції, схваленої на території ЄС, після засобів від Pfizer-BioNTech, Moderna і AstraZeneca.

Того ж дня ряд країн ЄС призупинив використання вакцини від фірми AstraZeneca. Причиною цього називали інформацію про утворення тромбів у кількох пацієнтів, які отримали це щеплення. Водночас, Європейське агентство лікарських засобів (EMA) заявило, що вакцинація препаратом від компанії AstraZeneca не підвищує ризику виникнення тромбів, і застосування вакцини можна продовжувати.

У Сполучених Штатах вже призупинили щеплення вакциною Johnson & Johnson через випадки утворення тромбів у жінок, які отримали препарат.

Як повідомлялось, в Україні проводять вакцинацію препаратом CoviShield – аналогом AstraZeneca, виробленим в Індії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
433
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація