Єврокомісія подає позов проти Франції за депортацію циган

ЄС розпочав слідство у справі депортації циган з Франції. За результатами розслідування Париж може постати перед судом і отримати великий штраф.

ЄС ініціював слідство у справі про депортацію циган з Франції. Згідно із заявою Єврокомісії, Франція порушила європейські правові норми, за якими громадяни ЄС мають право вільно пересуватися територією Євросоюзу.

Як повідомила єврокомісар з юстиції Вівіан Редінг, Європейська комісія вирішила подати до суду на Францію за порушення прав ромів.

"Франція не дотримується європейського законодавство про свободу пересування, тому ми порушуємо проти неї справу про порушення прав людини", - заявила Редінг.

Франції буде відправлено офіційний лист із зауваженнями і вимогою надалі дотримуватися законодавства ЄС. Комісія має намір також вислухати пояснення країни з приводу депортації. За результатами слідства країна може постати перед судом. У разі визнання провини Франції на неї можуть бути накладені великі штрафи.

Нагадаємо, у серпні-вересні цього року сотні етнічних циган були вислані з Франції до Болгарії і Румунії. Депортацію розпочав французький уряд на виконання указу президента Ніколя Саркозі.

Саркозі пояснив цей захід боротьбою з нелегальною міграцією, при цьому наполягаючи, що мова йде про добровільну репатріацію.

Противники "антициганської" кампанії стверджують, що Франція обмежує права нацменшин.

Висилка циган до країн їхнього постійного проживання призвела до значного погіршення відносин між Парижем і Брюсселем.

Високопоставлені члени Єврокомісії у своїх висловлюваннях порівнювали те, що сталося з циганами у Франції, з подіями Другої світової війни.

Читайте також:

Депортовані з Франції цигани повернуться до Західної Європи

Французи вийшли на демонстрації на захист циган

Франція проігнорувала вимогу Європарламенту припинити висилку циган

Італія готова услід за Францією депортувати циганів

ВідеоФранція продовжить висилку циган

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: