Єврокомісія погрожує Польщі судом за газову угоду з РФ

Єврокомісія угледіла порушеня правил розукрупнення, які були допущені при укладанні угоди між Варшавою та Москвою щодо постачань російського газу до Польщі.

Європейська комісія може подати на Польщу в Європейський суд за порушення правил розукрупнення, які були допущені при укладанні угоди між Варшавою та Москвою щодо постачань російського газу до Польщі 29 жовтня.

У Єврокомісії впевнені, що угода, що передбачає збільшення імпорту російського газу порушує антимонопольні закони ЄС, хоча Росія і Польща заявляють, що угода укладається у вимоги Євросоюзу.

"Європейська комісія наполягає на тому, щоб угода між Росією і Польщею була приведена у відповідність до правил ЄС про розукрупнення, інакше відносини Польщі з Єврокомісією можуть постраждати", - йдеться в повідомленні.

Росія є єдиною можливістю для закупівель газу в середньостроковій перспективі, тоді як Євросоюз бажає не допустити російської енергетичної монополії, говориться в повідомленні.

Як повідомлялося, згідно з угодою, підписаною між Польщею та Росією 29 жовтня, в 2010 році російський "Газпром" поставить до Польщі 9700 млн кубометрів газу російського і/або іншого походження, в 2011 році - 10,5 мільярдів кубометрів, в 2012 - 2037 роках - 11 мільярдів кубометрів. Колишній протокол передбачав щорічне постачання до 2014 року по 8 мільярдів кубометрів, а з 2015 року - по 9 мільярдів кубометрів газу.

Читайте також:

Україна і Білорусь підписали договір про транспортування венесуельської нафти

Росія і Польща підписали газовий контракт: знижки не буде

Польща домовилася з Росією про поставки газу

Україна не зможе реекспортувати газ до Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: