ЄС хоче відновити паспортний контроль в Шенгенській зоні

Єврокомісія підготувала проект правил, які дозволятимуть країнам Шенгену вводити паспортний контроль на своїх кордонах. Таким чином комісія намагається боротися з міграційними сплесками.

Єврокомісія підготувала проект правил, згідно яких, у випадку потужного міграційного сплеску, можливе відновлення паспортного контролю на кордонах всередині Шенгену.

Проект директиви Єврокомісії щодо умов відновлення прикордонного контролю вже розроблений і буде представлений на наступному тижні.

За попередньою інформацією, Єврокомісія готова надати країнам ЄС право введення паспортного контролю на кордонах всередині Шенгену у випадку "несподіваного потужного міграційного сплеску", або при "нездатності" однією з "зовнішніх" країн Шенгенської співтовариства забезпечити адекватний рівень контролю своїх кордонів.

Ці норми будуть додані до діючих сьогодні правилами тимчасового введення паспортного контролю в разі проведення в країні великого міжнародного заходу (саміту, футбольного чемпіонату), або у випадку "серйозної терористичної загрози".

Разом з тим, запропонована Єврокомісією директива значно ускладнює механізм прийняття рішень про введення паспортного контролю.

Якщо сьогодні країни співтовариства можуть прийняти таке рішення самостійно на термін до п'яти днів, то за новою директивою вони будуть зобов'язані представити до Єврокомісії свій обгрунтований запит на введення паспортного контролю, який згодом повинен бути затверджений у Раді ЄС кваліфікованою більшістю голосів.

Таким чином, Єврокомісія має намір значно посилити роль Брюсселя у прийнятті рішень про паспортному режимі, що значно обмежить можливості для маневру країн-членів ЄС.

У зв'язку з цим більшість європейських експертів упевнені, що в такому вигляді проект директиви не пройде затвердження країнами співтовариства в Раді ЄС, і запропонований механізм прийняття рішень про паспортному контролі зажадає серйозних змін.

Читайте також:

Єврокомісія вважає, що банківська система України стабілізувалась

Єврокомісія подасть до суду на Данію, Нідерланди та Іспанію

Україна стане асоційованим членом ЄС до кінця року

Єврокомісар: у взаєминах ЄС та України "є позитивні зміни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: