Єврокомісія розпочала консультації щодо майбутнього Шенгенської зони: що це означає
Консультації триватимуть до 16 березня.

У вівторок, 19 січня, Єврокомісія розпочала консультації щодо майбутнього Шенгенської зони, яку вона має намір реформувати у першій половині 2021 року.
Про це повідомляє Agencе Europe.
"Громадяни, бізнес, організації громадянського суспільства, і всі інші зацікавлені сторони повинні відповісти до 16 березня", - йдеться у повідомленні.
Попередні консультації з цього питання з членами Європарламенту та міністрами внутрішніх справ країн-членів проводились 30 листопада під час першого "Шенгенського форуму".
Варто зазначити, що реформування передбачає створення Ради внутрішньої безпеки ЄС, спільних баз даних, а також системи ETIAS — попередньої авторизації подорожувальників до Шенгенської зони, що дозволить відстежувати тих, кому для в’їзду до ЄС не потрібна віза (враховуючи безвізових подорожувальників).
Вперше створення системи ETIAS (The European Travel Information and Authorization System) в ЄС анонсували ще 2016 року. Запуск планувався вже від 2021 року. Проте через пандемію COVID його вирішили відкласти до кінця 2022-го. В Брюсселі кажуть, що перші шість місяців 2023 року попередня реєстрація в’їзду матиме рекомендаційний характер. Але від другої половини 2023 року стане обов’язковою для всіх. Це означає, що для безвізового в'їзду до ЄС наявності біометричного паспорту, бронювання готелю і квитків назад буде недостатньо. Для в’їзду мінімум за 72 години потрібно отримати дозвіл в електронній системі ETIAS, вказавши особисті дані, мету і країну візиту. Послуга коштуватиме 7 євро.
Нагадаємо, що першим про реформування Шенгенської зони після серії терактів у Франції заявив президент країни Еммануель Макрон. В цьому його підтримала і канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Що саме Макрон і Меркель розуміють під реформою Шенгену, і як це вплине на безвіз з Україною, читайте у нашому матеріалі.
Відео Україна поки відвернула загрозу втрати безвізу
Україні поки вдалося відвернути загрозу втрати безвізового режиму із Єврозоюзом. Про це розповів сьогодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в "Сніданку з 1+1". За словами міністра, минулого тижня, після рішення Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за брехню у деклараціях держчиновників, Євросоюз був готовий почати процес призупинки безвізу, бо наші міжнародні партнери були шоковані рішенням суду. Ситуацію врятувала швидка реакція керівництва держави.
