Єврокомісія скликає екстрену нараду через "газову війну" РФ та Білорусі

Представникі Євросоюзу стурбовані, що в результаті газової суперечки між Москвою та Мінськом може бути порушено 6,25% обсягів споживання газу в ЄС.

Єврокомісія екстрено скликає зустріч з білоруськими представниками у зв'язку з газовим конфліктом між Росією та Білоруссю, який загрожує обмеженням транзиту газу в Європу.

Як повідомила представник Єврокомісії Марлін Холцнер, зустріч пройде 22 червня у Брюсселі.

За словами Холцнер, в результаті газової суперечки може бути порушено 6,25% обсягів споживання газу в ЄС.

Вона повідомила, що Єврокомісія продовжує слідкувати за розвитком ситуації. "Ми очікуємо, що газові постачання до Євросоюзу не постраждають, і очікуємо, що контрактні зобов'язання будуть виконані", - сказала представник ЄК.

Нагадаємо, "Газпром" наполягає, що Мінськ має негайно сплатити заборгованість за газ. Щоб натиснути на владу сусідньої країни, Москва з понеділка почала обмежувати постачання палива до Білорусі – загалом обсяги були урізані на 30%.

У відповідь на це білоруський президент Олександр Лукашенко у вівторок повідомив, що дав вказівку перекрити транзит газу до Європи, поки "Газпром" його не оплатить. Лукашенко стверджує, що Росія також заборгувала Білорусі, і пропонує провести взаєморозрахунок боргів.

Читайте також:

Лукашенко наказав перекрити транзит російського газу в Європу

"Газпром" ще більше урізав постачання газу Білорусі

Путін готовий прокачувати газ через Україну замість Білорусі

"Газпром" припинить поставки газу до Білорусі в разі провалу переговорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: