Єврокомісія: транзит газу через Білорусь іде безперебійно

У Брюсселі впевнені, що обсяги постачань російського газу до Польщі, Литви та Німеччини не зменшувалися, попри заяви білоруської сторони, що вони почнуть "відбирати" транзитне паливо.

Транзит російського газу через Білорусь до Польщі, Литви та Німеччини в середу здійснюється безперебійно, повідомила представник єврокомісара з енергетики Марлен Холцнер.

"Польща і Литва повідомили нам, що порушення постачань газу не було. Вони отримують такі ж обсяги (газу), як звичайно. Оскільки газ для Німеччини поставляється через Польщу, можна сказати, що у німецької сторони також немає проблем", - заявила Холцнер.

Практично в один час із заявою Холцнер з'явилася інформація про те, що Литва недоотримує близько 30% російського газу, який поставляється транзитом через Білорусь. Про це повідомила компанія-постачальник газу Lietuvos dujos.

"Газпром" через борги білоруської сторони з понеділка почав обмежувати постачання газу Білорусі. У вівторок, коли поставки були скорочені вже на 30%, президент республіки Олександр Лукашенко доручив припинити транзит газу до Європи.

В середу, 23 червня, "Газпром" урізав поставки газу Білорусі до 60% від планових обсягів. При цьому глава російського газового холдингу Олексій Міллер повідомив, що транзит палива через територію республіки європейським споживачам здійснюється в повному обсязі.

За твердженнями Москви, Мінськ заборгував російській стороні майже 200 млн доларів за газ, оскільки з початку року платив не за контрактом, а (в односторонньому порядку) за минулорічною ціною. "Газпром" зажадав негайно виплатити увесь борг.

Читайте також:

Литва стала першою жертвою "газової війни" Росії та Білорусі

"Газпром" урізав поставки газу Білорусі на 60%

Мінськ почав відбір російського транзитного газу

Путін готовий прокачувати газ через Україну замість Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: