Єврокомісія за Аббаса

Єврокомісія цілковито підтримує главу Палестинської національної автономії Махмуда Аббаса.

Махмуд Аббас (Фото: Associated Press)
Складна ситуація, в якій опинився ФАТХ через дії радикального руху ХАМАС, змусила Єврокомісію визначитися з підтримкою однієї сторони - президента Палестинської автономії (Фото: Associated Press)

Представник виконавчої влади Євросоюзу Кристиана Гоман заявила про цілковиту підтримку голови Палестинської автономії Махмуда Аббаса з боку Єврокомісії.

Владу в секторі Ґаза захопив рух ХАМАС. За тиждень боїв, що завершилися розгромом ФАТХ, бойові загони ісламізму захопили 83 високопоставлених представників ФАТХ, включно з кількома командирів пропрезидентських силових структур. 

За словами Гоман, єврокомісар зі зовнішніх зв'язків і європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер закликала сторони в міжпалестинському конфлікті зупинити насильство й повернутися за стіл переговорів. Єврокомісар має намір протягом дня обговорити ситуацію в секторі Ґаз з партнерами за міжнародним квартетом посередників у близькосхідному врегулюванні. 

На брифінгу в Єврокомісії було також оголошено , що через ситуацію в Ґазі Брюссель ухвалив рішення частково припинити палестинцям гуманітарну допомогу. У першому півріччі на ці цілі з бюджету ЄС було виділено 320 мільйонів євро. 

Ситуація в секторі Ґаза різко загострилася 10 червня, після того, як представники ФАТХ звинуватили воєнізоване крило ХАМАС у викраденні й убивстві бійця президентської гвардії, підконтрольної голові ПНА, лідерові руху ФАТХ Махмудові Аббасу. Представник ХАМАС Фаузі Бархум, своєю чергою, поклав на бойовиків ФАТХ відповідальність за вбивство відомого духовного діяча, пов'язаного з ісламізмом. 

У вівторок, 12 червня, бойовики палестинського руху ХАМАС висадили штаб-квартиру прихильників супротивного їм руху ФАТХ на півдні сектора Ґаза, а в четвер - ретранслятор офіційної радіостанції "Голос Палестини", пов'язаної з рухом ФАТХ, припинивши таким чином віщання в секторі Газу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: