Єврокомісія закликає розпочати переговори про вступ Ісландії в ЄС

На думку членів комісії, Ісландія відповідає багатьом критеріям, які стосуються демократії та прав людини, а тому заслуговує на те, щоб розпочати переговори про вступ до ЄС.

У середу, 24 лютого, Європейська комісія рекомендувала розпочати з Рейк'явіком переговори про вступ Ісландії в ЄС.

На думку комісарів, ця країна відповідає багатьом критеріям, які стосуються демократії та прав людини. Водночас, ЄК визнала, що Рейк'явіку ще необхідно провести структурні реформи. У Брюсселі порадили звернути особливу увагу на створення умов для вільного руху капіталу.

Зазначимо, що самі переговори з Ісландією ще не почалися. Для їх старту необхідна згода всіх 27 членів ЄС. Після того, як вони дадуть зелене світло, країні з населенням в 320 тисяч осіб знадобиться кілька років для завершення переговорів.

Раніше прем'єр-міністр Ісландії Йохана Сігурдардоттір висловила думку, що переговори про вступ його країни в Євросоюз не повинні тривати більш ніж 24 місяці з моменту початку розгляду заявки. На початку лютого повідомлялося, що розгляд заявки почнеться на саміті в березні, якщо протягом останнього зимового місяця таку рекомендацію дасть Єврокомісія.

Як відомо, у липні минулого року в міністерстві закордонних справ Швеції відбулася церемонія дипломатичної подачі заявки Ісландії на вступ у Євросоюз. Глава МЗС Швеції Карл Більд тоді зазначив, що цю заявку буде розглянуто таким же чином, як і всі інші заявки на членство в ЄС.

Зазначимо, що Ісландія сильно постраждала від глобальної економічної кризи. Більшість її мешканців сподіваються, що вступ у ЄС матиме оздоровлюючий ефект на національну економіку.

Читайте також:

Ісландія відмовилася платити компенсації іноземним вкладникам

Ісландія подала заявку на вступ до Євросоюзу

ЄС готовий прийняти Ісландію навіть без заявки

Новий уряд Ісландії очолила колишня стюардеса-лесбіянка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: