Єврокомісія заспокоює Росію та Грузію

Єврокомісія закликає Росію та Грузію виявити стриманість. Грузія відкинула звинувачення президента невизнаної Південної Осетії.

Михайло Саакашвілі
news.yahoo.com
Єврокомісія закликає грузинських і російських лідерів виявляти стриманість.
Єврокомісія закликає Росію та Грузію виявити стриманість у зв'язку з інцидентом в зоні грузино-осетинського конфлікту, повідомила представник виконавчої влади Євросоюзу Кристіана Гоман.

Грузинська сторона заявила, що в понеділок два літаки з російськими знаками вдерлися до повітряного простору Грузії та здійснили ракетний обстріл станції (РЛС) радіолокації в районі міста Горі, яка, проте, не постраждала. Керівництво Генерального штабу Збройних сил Росії категорично заперечує факт будь-яких польотів російських літальних апаратів у вказаний час в повітряному просторі, прилеглому до території Грузії.

”Ми закликаємо Росію та Грузію виявити стриманість", - сказала Гоман журналістам в середу в Брюсселі, додавши, що Єврокомісія також закликає сторони до співпраці в розслідуванні інциденту.

Крім того, від імені виконавчої влади ЄС вона висловила надію, що надзвичайна подія в зоні грузино-осетинського конфлікту не вплине на російсько-грузинський діалог із "заморожених конфліктів".

Місце падіння ракети біля селища Цителубані
news.yahoo.com
У Південній Осетії переконують, що ракета належала Грузії.
За інформацією наглядових постів південноосетинської сторони, справді, в цей час до зони конфлікту в гірській частині Південної Осетії зі східного напряму, тобто з боку Грузії, вдерся невідомий літак, що здійснив неприцільний ракетний пуск.

Ракета впала на відстані близько п'яти кілометрів від РЛС у селищі Шавшебі. Після маневру літак розвернувся й пішов у зворотному напрямку. Незабаром, приблизно за 30 хвилин, в цьому районі було помічено грузинський гелікоптер, що зробив кілька кіл над цим місцем.

Голова парламентського комітету із зовнішніх зв'язків Грузії Костянтин Габашвілі відкинув звинувачення президента невизнаної Південної Осетії в Москві Дмитра Медоєва в тому, що грузинські літаки СУ-25 порушили повітряний простір республіки і скинули авіаційну ракету.

"Це справжнє марення. Існують відкриті, доступні для всіх дані радарів про те як залетіли з Росії літаки. Медоєв мало інформований", - сказав Габашвілі.

Габашвілі назвав "дезинформацією" слова Медоєва про те, що в грузинській авіації служать іноземні найманці, зокрема, з України.

Грузія знає серійний номер ракети
spiegel.de
Голова парламентського комітету із зовнішніх зв'язків нагадав також, що з боку Росії лунають заяви про можливу причетність грузинської сторони до інциденту з бомбардуванням села Цителубані Горійського району Грузії. За словами депутата, він не розуміє, як можна обстрілювати власне населення 700-кілограмовою бомбою.

Напередодні увечері фахівці Міноборони Грузії заявили, що скинута в селі Цителубані 6 серпня ракета - це "Радуга КН-58" російського виробництва. Параметри ракети: довжина 4,8 метрів, діаметр - 0,38 метрів, вага - 640 кілограм. Ракета була оснащена капсулою з 140 кілограмами тротилу (TNT/RDX).

МЗС Грузії заявив, що обстріл був зроблений з літака СУ-24 російського виробництва, що залетів у повітряний простір Грузії з території Росії. Грузинське оборонне відомство заявляє, що літаки такого типу і подібні керовані ракети на озброєнні Озброєних сил Грузії не значаться.

МЗС Росії у вівторок закликав провести ретельне розслідування інциденту, аби виявити його справжніх організаторів. Російське дипвідомство вважає, що обстріл грузинської території був провокацією, метою якої був зрив процесу нормалізації в районі грузино-осетинського конфлікту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: