Брюссель боїться нових Чорнобилів

У країнах Східної Європи хочуть запустити застарілі атомні реактори.

Країни Східної Європи, що залишилися без російського газу, готові запустити застарілі атомні реактори. У Євросоюзі побоюються, що такі поспішні кроки можуть призвести до нової Чорнобильської катастрофи.

Європейський союз гостро критикує наміри Словаччини та Болгарії поновити роботу застарілих АЕС. Єврокомісія застерегла, що це розцінюватиметься як грубе порушення європейського права. Проте словацьке керівництво поки що не піддається тискові Брюсселя і не відступає від своїх намірів. Остаточне рішення про поновлення роботи атомного реактора в Ясловському Богуніце, побудованого за зразком Чорнобильського і виведеного з експлуатації всього два тижні тому на вимогу Євросоюзу, буде ухвалене після того, як ядерну установку відвідають експерти ЄС і переконаються в її безпечності, заявив словацьких прем’єр-міністр Роберт Фіцо.

Від минулої середи у Словаччині без газу залишилися близько тисячі підприємств. Два автозаводи та один металургійний комбінат змушені були повністю припинити виробництво. Місцева влада застерігає, що після відключення атомного реактора і перебоїв з газопостачанням уся енергомережа країни опинилася на межі колапсу.

Тим часом захисники довкілля критикують, що словацьке керівництво прагне скористатися газовою кризою, щоб втілити свій давній намір не виводити з експлуатації небезпечний реактор.

У Болгарії, яка на 95% залежна від російського "блакитного палива", ситуація ще серйозніша. Тут теж подумують про введення в експлуатацію застарілої АЕС "Козлодуй". Сусіди цих країн в паніці, оскільки бояться, що екстрений перезапуск атомних реакторів може призвести до повторення Чорнобиля.

Читайте також:

Європа досі не отримує російський газ

Європейці останніми підписали угоду про транзит газу

Європейці, які замерзають без газу, палять російські прапори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: