Європа екстрено готується до нової газової війни між Києвом та Москвою

Єврокомісія вимагає негайно створити двомісячний запас газу та розширити власні повноваження на випадок оголошення надзвичайного стану.

Єврокомісія вимагає від країн Євросоюзу гарантувати забезпечення населення і підприємств паливом на 60 днів у разі кризи з постачаннями газу. Про це повідомив єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс, представляючи екстрений план, повідомляє "Німецька хвиля".

Пібалгс не виключає, що нова газова криза може початися вже в серпні. Саме тому Єврокомісія нині намагається вжити всіх заходів щоб запобігти їй.

Єврокомісія вимагає ширших повноважень на випадок оголошення енергетичного надзвичайного стану. Крім того, надзвичайний стан має оголошуватися у разі скорочення постачань на 10%, замість 20%, як було раніше. У разі надзвичайного стану в одній з країн ЄС, інші країни мають допомогти їй з пальним.

Водночас, єврокомісар виключив приєднання України і інших держав-транзитерів до газової моніторингової групи ЄС, яка збирається у разі виникнення екстрених ситуацій.

"Ми останнім часом і так запрошували наших українських і російських колег практично кожного місяця. І якщо буде потреба, ми скличемо знову координаційну групу 11 серпня, і ми знову запросимо на неї українських і російських колег", - сказав він.

У числі інших антикризових заходів Єврокомісія зажадає від країн-членів ЄС повідомляти про деталі всіх газових угод з третіми країнами, перед усім з Росією, для вироблення єдиної позиції на переговорах з країнами - не членами Євросоюзу, відзначив Пібалгс.

За його словами, директива щодо екстрених заходів у разі газової кризи ще повинна пройти затвердження на зустрічі міністрів енергетики країн ЄС і дістати схвалення Європарламенту.

Нагадаємо, в січні цього року "Газпром" припиняв постачання газу до Європи через Україну через розбіжності з Києвом у ціні газу на 2009 рік. Припинення постачань тривало 21 день і спровокувало перебої в забезпеченні газом комунальної енергетики у низці країн Східної і Західної Європи.

Російські політики неодноразово заявляли про загрозу повторення січневої кризи через нібито недостатній обсяг газу в українських підземних сховищах. За даними українського Кабміну, на початок липня цього року в ПГС було закачано 20 млрд кубометрів газу. На думку фахівців галузі і експертів, це достатньо для забезпечення стабільного транзиту російського газу в країни ЄС.

Читайте також:

Восени російський газ для України подешевшає на 70 доларів

У Ющенка зраділи невигідному для України газопроводу Nabucco

"Нафтогаз": навіть 18 млрд не зможуть врятувати компанію

Ющенко: Україна ще не народила політика, який перекриє газ Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: