Європа готується до чергової газової кризи

Європейська комісія має намір централізовано координувати постачання енергоносіїв до європейських країн.

Щоб не постраждати від чергового газового конфлікту між Україною та Росією, Євросоюз розпочав працювати над координацією резервів і поліпшенням енергетичної інфраструктури країн-членів.

Єврокомісія опублікувала доповідь, в якій зазначила, що посилення напруженості у відносинах Росії та України може призвести до нових перебоїв з постачаннями газу до Європи.

Тому, в разі нового газового конфлікту, Європейська комісія має намір централізовано координувати постачання енергоносіїв до європейських країн.

Для цього Брюсселю необхідні додаткові повноваження. Згідно з документом, в екстреному випадку загальноєвропейські структури виконавчої влади повинні дістати доступ до стратегічних резервів природного газу країн-членів ЄС.

Єврокомісія також хоче отримати право забороняти європейським державам в односторонньому порядку, без отримання попередньої згоди ЄС, скорочувати постачання енергоносіїв в сусідні країни.

Крім того, у разі кризи членам Євросоюзу слід щодня надавати прогнози розвитку попиту і пропозиції на ринку природного газу.

Тим часом 8 країн балтійського басейну вже домовилися про об'єднання своїх енергетичних ринків з тим, щоб ослабити їх залежність від зовнішніх постачальників.

Прем'єр-міністри Данії, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Латвії, Литви, Швеції і Польщі разом з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу підписали угоду, яка ініціює серію проектів, спрямованих на посилення інфраструктурних зв'язків між цими країнами. У документі також йдеться про необхідність створення альтернативних запасів рідкого газу, що поступає з різних джерел.

Питання енергетичної безпеки посіло важливе місце на порядку денному Євросоюзу після січневого газового конфлікту між Росією і Україною, який призвів до серйозних перебоїв з постачаннями природного палива до Європи.

В четвер експерти ЄС проводять переговори з представниками газових монополій Росії і України. Енергетична безпека також обговорюватиметься на саміті ЄС 19 червня в Брюсселі.

Читайте також:

Європа може купити газ в Росії і зберігати його в Україні

Ющенко: російські ЗМІ постійно дискредитують Україну

"Газпром" оголосив "Нафтогаз" "головним болем європейського масштабу"

Євросоюз створює екстрені резерви нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: