Замерзаюча Європа вручила Путіну орден

У німецькому Дрезедні Путіну вручили "Саксонський орден подяки" Дрезденської опери Земпера в номінації "Політика".


Тоді як на півдні Європи тисячі людей мерзнуть без опалювання і припинена робота багатьох підприємств через відсутність поставок російського газу, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін у п'ятницю увечері в Дрездені в урочистій обстановці отримав "Саксонський орден подяки" Дрезденської опери Земпера в номінації "Політика".

Орден є фігуркою Святого Георгія на коні, який списом вражає дракона, що втілює зло. Він виготовляється в дрезденській ювелірній майстерні як точна копія одного з найдорогоцінніших шедеврів музею Gruene Gewoelbe - статуетки Святого Георгія - на фоні полотнища з девізом "Adverso Flumine" ("Проти течії"). Серед колишніх лауреатів цього ордена - актор Максиміліан Шелл, футболіст Франц Беккенбауер і екс-міністр закордонних справ Німеччини Ганс-Дітріх Геншер.

Напередодні інше німецьке видання Der Tegesspiegel писало, що нагороду із золота найвищої проби Путіну вручать за заслуги в німецько-російському культурному обміні. Багато дрезденців неабияк здивувалися цьому: не тільки тому, що видатні заслуги Путіна на ниві культури пройшли для них непомітно, але і через стурбованості тим, що в їх домівках незабаром може стати відчутно холодніше, якщо російський газ найближчим часом не знайде дорогу до Дрездена.

На думку Die Welt, російському прем'єру в період газового конфлікту вдалося переконати весь світ у тому, що президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, не зважаючи на те, що главою держави є саме він, виконує в Росії лише другу роль.

На доказ лідируючої ролі в керівному тандемі Мєдвєдєв-Путін свій внесок зробило, на думку автора статті, і державне телебачення. Протягом цього тижня глава російського уряду не сходив з екранів, демонструючи завзятість при вирішенні кризової ситуації, яка склалася. А президент Мєдвєдєв тим часом у випусках новин гладив дітей по головках і вручав орден "Батьківської слави".

"Навіть коли Мєдвєдєв зображає з себе енергійного главу уряду, він більше схожий на його копію. Бюрократична еліта слухає його уважно, киває, але потім все одно залишає все як є", - відзначає видання, додаючи, що подібна поведінка при Путині була немислимою. В зв'язку з цим, на його думку, дострокові президентські вибори були б варіантом "на крайній випадок". Путін і так залишається при владі, резюмує Die Welt.

Читайте також:
Путін домовився з Меркель влаштувати Україні перевірку
Путін обіцяє влітку дешевий газ
Тимошенко їде до Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: