Європа налякана "нашестям" расистів

Серед причин називають погіршення економічного стану і падіння рівня життя через світову фінансову кризу.

Європейські правозахисники і поліцейські б'ють тривогу: лише у Федеративній Республіці Німеччини (ФРН) число ультраправих екстремістів за останній рік збільшилося на третину. Посилення ксенофобських настроїв фіксується також в Чехії і низці інших країн. Експерти як зазвичай пояснюють це погіршенням економічного стану і падінням рівня життя через світову фінансову кризу.

Чисельність ультраправих активістів значно зросла у Німеччині. Так, якщо в 2007 році їх було не більше 20 тисяч чоловік, то в минулому році їх чисельність наблизилася до 30 тисяч.

За даними німецьких правоохоронних органів, жителі ФРН, що сповідують неонацистські і ультраправі погляди, скоїли в 2008 році 19 894 кримінальних злочинів, з яких 1094 інцидентів пов'язано з проявом насильства. Особливе занепокоєння викликає зростання показників в порівнянні з 2007 роком на 15,8 і 6,3% відповідно. Ідеологічні опоненти неонацистів, представники лівацьких угрупувань, поводилися більш мирно – на їх рахунку всього 3124 випадки порушення законів, а на іммігрантів покладена відповідальність за 1312 злочинів. При цьому німецькі спецслужби фіксують зростання суспільної активності ультраправих – в 2008 році расисти провели в Німеччині не менше 155 мітингів.

Схожа ситуація складається і в Чехії. Згідно опиту, проведеному агентством CVVM, 68% громадян країни упевнені, що іммігранти є джерелами проблем, у тому числі і економічних. Для порівняння, всього рік тому з даним твердженням погодилися всього 58% опитаних. Показово, що ці настрої успішно використовують чеські неонацисти: відмовившись від провокацій проти гомосексуалістів і євреїв, вони зосередилися на циганах і іммігрантах. Крім того, акції проти гастарбайтерів отримують підтримку і ряду політичних партій, в першу чергу Робочій партії Чехії.

Читайте також:

У Москві озброєна банда жорстоко побила гастарбайтерів

Чехія заплатить заробітчанам за добровільне повернення додому

Нелегальні мігранти "атакують" Україну

Франція перевірятиме іноземців за ДНК

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: