Європа не варта Косово

Сербія не погодиться на відокремлення Косово, навіть якщо це позначиться на процесі зближення Бєлграда з Євросоюзом.

Агім Чеку та трійка з урегулювання косовської проблеми
news.yahoo.com
Прем'єр-міністр Косово Агім Чеку (другий зліва) та "трійка" з урегулювання косовської проблеми, до якої входять представники ЄС, США та Росії.
Сербія не погодиться на відокремлення Косово, навіть якщо це позначиться на процесі зближення Бєлграда з Євросоюзом, заявив агенції Танюг Браніслав Рістівоєвич, прес-секретар очолюваної прем'єр-міністром країни Воїславом Коштуніцею Демократичної партії Сербії.

”Сербія не віддасть жодної п'яді своєї території, навіть якщо на карту буде поставлено відлучення країни від процесів європейської інтеграції", - наголосив представник демпартії Сербії, коментуючи заяву представника ЄС в "трійці" посередників косовського врегулювання Вольфґанґа Ішинґера про те, що європейське майбутнє Бєлграда та Приштини залежатиме від їхньої здатності дійти компромісу.

”Позиція Сербії щодо Косово цілковито зрозуміла, і в ній не передбачено розділу Косово на сербську й албанську частини, проти якого, як виступив представник ЄС у "трійці" Вольфґанґ Ішинґер, посередники за взаємної згоди сторін заперечувати не стануть", - наголосив він у своїй заяві.

Своєю чергою, колишній міністр закордонних справ Союзної Югославії Горан Свіланович висловив думку, що одним із найважливіших чинників, здатних позитивно вплинути на хід майбутніх переговорів щодо статусу Косово, стало включення до склад "трійки" Контактної групи представника Росії. Політик зауважив, що Москва має величезний авторитет і вплив в сербських політичних кругах, включно з вищим сербським керівництвом.

Прибуття трійки з урегулювання до Косово
news.yahoo.com
Прибуття "трійки" з урегулювання до Косово.
На думку екс-міністра, "відпущений міжнародним посередникам чотиримісячний термін, протягом якого вони повинні будуть завершити роботу над доповіддю Генеральному секретарю ООН, провідні країни Європейського Союзу використовують для випрацювання спільної позиції з косовської проблеми, що до певної міри задасть тон майбутньому діалогові між Бєлградом і Приштиною, що не приховує свого інтересу до співпраці з ЄС".

Сформована Контактною групою "трійка" посередників, до якої входять російський дипломат Олександр Боцан-Харченко, Френк Візнер від Сполучених Штатів і Вольфґанґ Ішинґер від Євросоюзу, в неділю завершили свій триденний візит до Бєлграда та Приштини, в ході якого вони зустрічалися з сербським керівництвом, лідерами косовських албанців, а також із представниками косовських сербів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: