Європа оцінила збитки туризму і авіакомпаній від ісландського вулкану

Європейські держави закликали частково погасити втрати перевізників, які були не задоволені рішенням урядів про повне закриття аеропортів.

Збитки європейських туристичних і авіакомпаній через викид попелу в результаті виверження вулкана ісландського Ейяфьятлайокудль можуть досягти 2,5 мільярда євро. Про це заявив комісар ЄС з питань транспорту Сіім Каллас (Siim Kallas). За його словами, розрахунки були відіслані до Брюсселя представниками акціонерів компаній даних галузей.

Він додав, що необхідно повністю вивчити ці цифри, які складаються зі збитків туристичних операторів, аеропортів, авіаперевізників і готелів.

Раніше Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) оцінила збиток для авіакомпаній в розмірі 1,3 мільярда євро. Організація закликала європейські держави частково погасити втрати перевізників, які були не задоволені рішенням урядів про повне закриття аеропортів.

За словами Калласа, Єврокомісія вважає, що відшкодування збитків можливо через надзвичайні обставин за умови, якщо ці компенсації не зашкодять конкуренції у відповідних галузях. Він також запропонував тимчасові заходи, зокрема, збереження невикористаних слотів в аеропортах за компаніями, а також спрощення правил нічних рейсів для перевезення застряглих в аеропортах пасажирів.

Виверження вулкана Ейяфьятлайокудль почалося 14 квітня. В результаті викидів утворилася хмара попелу над Північною і Західною Європою, через що виникли найбільші значні перебої в цивільних авіаперевезеннях з часів Другої Світової війни.

У загальній складності криза торкнулася 29 відсотків світового авіаринку. Щодня через збої в авіасполученні страждали 1,2 мільйона людей.

Читайте також:

Хмара вулканічного попелу переміщається з Європи на Атлантику

Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво

Хмара вулканічного пилу знову насувається на Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: