Європа покарає Лукашенка за опозиціонерів

Політичне рішення щодо застосування санкцій проти влади Білорусі буде ухвалено в ході першої планової зустрічі глав МЗС країн ЄС в новому році, призначеної на 31 січня.

Постійні представники 27 країн Євросоюзу 7 січня на засіданні запустили механізм підготовки рішення про застосування ЄС санкцій стосовно президента Білорусі Олександра Лукашенка та влади Білорусі в цілому.

"Вони дали сигнал почати внутрішню роботу з цього питання", -  повідомило джерело в Раді ЄС.

Про те, що ЄС може відновити дію заборони на в'їзд в країни співтовариства для президента Білорусі Олександра Лукашенко і групи білоруських держчиновників, які, на думку ЄС, несуть відповідальність за насильницькі дії й арешти щодо активістів білоруської опозиції, раніше заявляли глави МЗС Швеції та Угорщини.

Президентські вибори в Білорусі, на яких переконливу перемогу отримав Лукашенко, відбулися 19 грудня. Це не влаштувало опозицію, яка того ж дня влаштувала в Мінську несанкціонований мітинг і вчинила спробу штурму Будинку уряду. Акцію розігнали, затримано сотні осіб, включно з опозиційними лідерами.

За словами джерела, політичне рішення щодо застосування санкцій буде ухвалено в ході першої планової зустрічі глав МЗС країн ЄС в новому році, призначеної на 31 січня.

За даними дипломатичних джерел, список білоруських офіційних осіб, стосовно яких ЄС має намір застосувати санкції, може бути розширений до більш ніж ста осіб. Разом з тим, джерело відзначило, що серед делегацій країн ЄС є різні точки зору.

Зокрема, деякі країни ЄС виступають за "зважений підхід" стосовно Білорусі, щоб не зруйнувати ті позитивні напрацювання, які були досягнуті раніше в політиці зближення Білорусі з ЄС.

Після президентських виборів у 2006 році ЄС ввів щодо Білорусі економічні санкції, а також візові обмеження для білоруських чиновників, зокрема, для Лукашенка, звинувативши його в проведенні нечесних виборів. У жовтні 2010 року Рада ЄС продовжила до 31 жовтня 2011 року заборону на в'їзд в ЕС Лукашенка і ще 35 офіційних осіб, одночасно залишивши в силі режим незастосування візових обмежень стосовно них.

Читайте також:

Лукашенко знову стане персоною нон-грата в Європі

Лукашенко закрив офіс ОБСЄ в Мінську через критику виборів

Сімом суперникам Лукашенка висунули обвинувачення

За вигукування гасел проти Лукашенка затримали глухонімого

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: