Європа потерпає від повеней. У Чехії загинули 12 людей

Сильні повені загрожують затопити Прагу, в Польші залиті шість сіл, з Відню евакуйовано музей з унікальними роботами Дюрера.

Центральна частина Європи потерпає від сильних злив та повеней.

У Чеській Республіці в результаті негоди загинули 12 людей. Серед них, зокрема, спортсмена поблизу міста Чеські-Крумлов в Південній Чехії, який під час тренування зі спортивного веслування потонув в річці Влтава, рівень води в якій нестримно підвищується.

У Північній Моравії (північний схід Чехії) від водної стихії загинули 11 людей. Матеріальні збитки в цьому регіоні країни вимірюється сотнями мільйонів доларів. У роботах з ліквідації наслідків руйнівної повені задіяні військовослужбовці.

Тим часом, особливу стурбованість в Празі викликають повідомлення про підвищення рівня води у Влтаві, на берегах якої стоїть чеська столиця. Катастрофічні повені серпня 2002 року, коли були затоплені історичні райони міста, також передували повені в Південній Чехії.

Празька мерія приймає термінові заходи щодо запобігання повторенню трагедії. Прийнято, зокрема, рішення закрити бар'єри, що відокремлюють Влтаву від її притоки, - річки Чортиці, уздовж якої розташований один із старих і найживописніших районів міста, - Мала Країна.

У Польщі одна людина загинула в результаті смерчу в місті Мелец. Вітер зірвав дахи з семи будинків і перевернув декілька автомобілів. Зливи, які йдуть три дня поспіль у цій місцевості, призвели до розливу річки Велополька, яка залила шість сіл і знесла два мости. На допомогу жителям прийшли пожежні і армійські підрозділи. Із затоплених сіл евакуйовано декілька десятків жителів.

У Румунії чотири людини були поранені в результаті удару блискавки під час сильної грози на півночі Бухаресту. Затоплено два департаменти на півдні країни.

В Австрії і Німеччині, що також зазнали удару стихії, намічається поліпшення ситуації. У баварському Пассау, де 24 червня рівень підйому Дунаю досяг рекордної відмітки 8 метрів, вода починає відступати. 25 червня було терміново евакуйовано віденський музей "Альбертіна", який володіє унікальною колекцією гравюр і малюнків Альбрехта Дюрера, а також інших видатних майстрів живопису, у зв'язку із загрозою затоплення підземного сховища.

Читайте також:

Негода в Україні: підтоплені та знеструмлені села, знищені посіви

Півднем Польщі пронісся смерч. Є жертви

Від повені страждають жителі відразу декількох європейських країн

Вінниччиною пройшла буря: у півсотні будинків зірвано дахи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: