Європа примусила Росію виплатити чеченцям понад 700 тисяч євро

Європейський суд оштрафував владу РФ за позовами жителів Чечні.

Росія програла в Європейському суді з прав людини шість справ за позовами жителів Чечні, які звинувачують російську владу в зникненні і загибелі їх родичів у 2002 році. Тепер РФ має виплатити їм понад 700 тисяч євро.

Як стверджується у комюніке суду, постраждалі неодноразово зверталися до російського правосуддя, але обставини зникнення і загибелі їх рідних так і не були належним чином розслідувані.

Всі позивачі стверджують, що їх рідних затримали російські військовослужбовці в рамках перевірки паспортного режиму. Після цього деякі з них зникли безвісті, інші були вбиті.

Москва стверджує, що військовослужбовці не причетні до зникнення і загибелі родичів позивачів, а органи правосуддя зробили все можливе для проведення розслідувань.

Втім, палата Європейського суду дійшла висновку, що Росія порушила низку статей конвенції про захист прав та свобод людини.

Зокрема, не були дотримані стаття 2 (право на життя і на ефективне розслідування обставин зникнення або загибелі), 3 (заборона нелюдяної і принижуючої гідності поведінки), 5 (право на свободу і особисту недоторканість), 8 (право на пошану приватного і родинного життя), 13 (право на ефективний засіб правового захисту) і пункт 1 статті 38 (ненадання слідству необхідних документів).

Рішення суду набере чинності, якщо сторони протягом трьох місяців не звернуться з проханням передати справу до Великої палату суду, яка, у свою чергу, може відхилити звернення.

Нагадаємо, навесні минулого року Європейський суд з прав людини в Страсбурзі вже задовольнив п'ять позовів вихідців з Чечні, які також звинувачували російську владу в причетності до зникнення їхніх родичів у 2002-2003 роках.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: