Європа просить Росію більше не перекривати газ і не нападати на сусідів

ЄС відновлює переговорний процес з Росією, який був припинений після російсько-грузинської війни.

Комітет з питань закордонних справ Європейського парламенту вважає, що нова угода з Росією має сприяти безпеці поставок газу та незастосуванню Москвою сили проти сусідів.

Про це йдеться у проекті доповіді Януша Онішкевіча (група ліберальних партій, Польща) щодо рекомендацій на переговори з Росією про нову угоду, схваленому 9 березня на засіданні Комітету.

В документі зазначається, що Росія має забезпечити права і свободи громадян і, зокрема, право на свободу висловлювань та право на свободу зібрань, шляхом схвалення законодавства, яке б відповідало зобов’язанням, взятим Росією на себе як членом Ради Європи та ОБСЄ. Депутати підкреслили, що переслідування правозахисників в Росії має припинитися, для чого, зокрема, вони пропонують переглянути діалог щодо прав людини між ЄС та Росією, який триває з 2005 року, однак до цього дня не дав жодних результатів.

Комітет наголосив, що відновлені переговори про нову угоду між ЄС та Росією не повинні сприйматися як такі, що виправдовують нинішню ситуацію в Грузії. При цьому депутати висловили переконання, що Росія в новій угоді повинна взяти на себе зобов’язання не застосовувати силу проти своїх сусідів. Крім того, члени комітету закликають Росію сприяти пошуку політичного рішення проблем Косово та Придністров’я.

У сфері енергетичної безпеки, на думку депутатів, принципи Енергетичної хартії та протоколу до неї щодо транзиту мають бути інтегровані в нову угоду між ЄС та Росією. Цей протокол, зазначають депутати, забороняє припинення чи зменшення поставок енергоресурсів у випадках суперечок щодо умов транзиту до завершення переговорів з вирішення таких суперечок.

Крім того, депутати Європарламенту висловили підтримку приєднанню Росії до Світової організації торгівлі, однак зауважили необхідність скасування всіх дискримінаційних податків, таких як податки на вантажні залізничні перевезення, та скасування податків на експорт необробленої деревини.

Також депутати закликали Росію гарантувати право власності іноземним інвесторам і переглянути закон від 2008 року, згідно з яким визначено 42 сектори, підприємства яких можуть передаватися під контроль іноземним компаніям лише за попереднім дозволом російської влади.

У документі комітет також закликав Росію зменшити адміністративні перепони для іноземних туристів і, зокрема, зобов’язання для відвідувачів з ЄС реєструватися за місцем перебування після прибуття до Росії.

Проект доповіді буде винесений на голосування до сесійної зали Європарламенту у квітні.

Нагадаємо, після штурму Службою безпеки України головного офісу "Нафтогазу" в Києві, російський прем'єр Володимир Путін заявив про можливі ускладнення у роботі з "Нафтогазом", у разі яких Росія знову припинить постачання газу Україні та Європі.

Як повідомлялося, переговори про нову угоду між Росією та ЄС були призупинені після російсько-грузинської війни у серпні 2008 року. Рішення про відновлення переговорів було схвалено у листопаді 2008 року на самміті ЄС-Росія в Ніцці. Нова угода має замінити угоду про партнерство та співпрацю, термін дії якої завершився в 2007 році.

Читайте також:

Заява Путіна про відключення Україні газу налякала Євросоюз

"Нафтогаз" розплатився з "Газпромом" за лютий

Клінтон пообіцяла умовити Росію на участь у ПРО

Росії пригрозили позбавленням членства у Раді Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: