Європа добудовує новий трубопровід, аби купувати менше газу в Росії

Європа добудовує новий трубопровід, аби купувати менше газу в Росії

Дата публікації
Перегляди
2652
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Європа добудовує новий трубопровід, аби купувати менше газу в Росії

Укртрансгаз, вимірювання газу, газ / Фото: Укртрансгаз

Трансадріатичний газопровід постачатиме додатково 9 мільярдів кубометрів газу на рік на європейський ринок.

Європа отримає зниження енергетичної залежності від російського "Газпрому" після завершення будівництва проєкту Трансадріатичний газопровід.

Про це повідомляється на сайті проєкту.

Трубопровід постачатиме блакитне паливо з Азербайджану до Південної Європи.

У повідомленні йдеться про те, що Трансадріатичний газопровід будувався близько чотирьох із половиною років, фактично проєкт вже завершено. Трубопроводом газ з Каспійського регіону до країн Євросоюзу буде надходити транзитом через Туреччину та Італію. Новий газопровід на європейському ринку постачатиме додатково 9 мільярдів кубометрів газу на рік: 8 із них отримає Італія, ще 1 мільярд припаде на Болгарію і Грецію.

На думку аналітика агентства Bloomberg Ельчина Мамедова, такі заходи посприяють енергетичній безпеці та поліпшать процеси диверсифікації каналів з постачання газу у Південній Європі.

У зв'язку з цим "Газпром" буде змушений поступово оптимізувати свою ціну на газ.

"Це повинно допомогти регіону домогтися від "Газпрому" вигідніших цін на газ", — вважає експерт.

У Bloomberg відзначають, що після запуску Трансадріатичного газопроводу зміниться кон'юнктура газового ринку у Європі, який багато років працює над пошуком альтернативних каналів постачання газу і позбавленням від енергетичного патронату Росії. Наразі на європейському газовому ринку близько 30% газу припадає на постачання з РФ.

Більш того, після запуску Трансадріатичного газопроводу європейці під час диверсифікації газових постачань планують запустити газопровід Baltic Pipe і нові термінали скрапленого природного газу.

Таким чином, Європа запустить так званий "єдиний антиросійський фронт", метою якого є зниження залежності від Росії в енергетичній сфері.

Нагадаємо, в травні цього року розпочалося будівництво газопроводу Baltic Pipe з пропускною спроможністю 10 мільярдів кубометрів газу на рік.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
2652
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація